WKS Muchobór Wrocław 1:0 Tomtex Widawa Wrocław
Tomtex Widawa Wrocław 7:1 PKS Augustyn Wrocław
Tomtex Widawa Wrocław 9:1 Mieszkańcy&Kibice

Ładowanie...

Aktualności

B-klasa: Szymanów pokonany, wicelider znany!

• autor: Tomtex, 2014-11-12 14:43

Wczoraj Tomtex Widawa Wrocław grał przedostatnie spotkanie w rundzie jesiennej w B-klasie. W spotkaniu derbowym drużyna Tomasza Słowińskiego mierzyła się z Silesią Szymanów. Łatwo nie było, ale "Widawianie" pokazali klasę i wygrali 5:2! Dzięki temu zwycięstwu Tomtex wskoczył na pozycję wicelidera!

W bardzo piękne wtorkowe popołudnie w Szymanowie, w Święto Niepodległości, przyszło się mierzyć Tomtexowi Widawie Wrocław z miejscową Silesią. Spotkanie derbowe, tak więc były pewne obawy, bo rywal był bardzo zmotywowany na Nas, ale my też nie mogliśmy przejść obojętnie wobec tego spotkania. Plan był prosty - wygrać pewnie, pokazać klasę i liczyć na wpadki największych rywali - Wiszni, Krzyżanowic, Malinki i Głuchowa!

Cieszyła pełna mobilizacja na meczu. Zjawiła się 18 osobowa kadra. Jedyne twarze, których nie było nam dane oglądać były to sylwetki takich zawodników jak: Marcin Szadyn, Piotr Baran, Jakub Bryś, Michał Zacharko i Andrzej Masternak. Poza tym zjawili się wszyscy, w pełni gotowi na derbowe spotkanie.

Aura była piękna, choć boisko nie do końca dopisywało, oprócz tego, że było ładnie zadbane to odznaczało się grząskością i nierównościami. To wielokrotnie przeszkadzało w grze, jednakże płyta boiska była dla obu ekip taka sama.

Mecz zaczął się od gry głównie w środku pola. Gospodarze starali się grać prostą piłkę, czyli dalekie crossy na szybkich skrzydłowych, z kolei goście chcieli operować futbolówką. Niestety to im się udawało połowicznie, gdyż albo za długo ją wozili, albo murawa nie pozwalała na wykonanie ostatniego dokładnego podania. Nie zmienia to faktu, że posiadanie piłki leżało po stronie "Widawian", ale nic z tego nie wynikało. Bowiem tylko kilkukrotnie próbowali zawodnicy Tomtexu zaskoczył bramkarza Silesii strzałami z dystansu, lecz uderzenia T.Pondla i Stasiaka były zbyt lekkie, żeby zaskoczyć Kamila Sobieraja. Do 5 minuty mieliśmy wymianę ciosów - raz chwilę inicjatywę miała Widawa, raz Szymanów. W 6 minucie został otworzony wynik derbowego starcia. Dobra akcja Tomtexu, Grzegorz Kozioł będąc przed polem karnym, zdecydował się na prostopadłe zagranie do Radosława Dudka, a ten mając przed sobą tylko Sobieraja - nie dał mu żadnych szans na interwencje. 0:1. Po strzelonej bramce Tomtex przycisnął i po 15 minutach prowadził już 2:0. Znów w roli głównej wystąpił Kozioł, który potężnie uderzył za pola karnego. Piłka zatrzymała się na poprzeczce i...wpadła pod nogi Marcina Stasiaka, który bez problemów umieścił piłkę w siatce. 0:2. Kolejna akcja i trzybramkowe prowadzenie! Do siatki piłkę wpakował Sebastian Szczypior, ale...sędzie bramki nie uznał - gwiżdżąc spalonego. Takowego nie było, bo Sebastian, w momencie podania, dopiero wychodził za pleców ostatniego obrońcy Silesii. Czego nie wykorzystał Tomtex, wykorzystał Szymanów. Jedna z wielu długich piłek zagrywana w pole karne i nasz bramkarz Tomasz Słowiński zamiast spokojnie złapać futbolówkę, postanowił ją wykopać. To nie było dobre rozwiązanie, bo  zrobił to jak Boruc w Belfaście, czyli...nie trafił w nią, bo mu podskoczyła! Ta stała się łatwym łupem dla skrzydłowego gospodarzy - Damiana Bestera, któremu nie pozostało nic jak wpakować piłkę do pustej bramki.1:2. Po straconym golu "pomarańczowo-czarni" mogli odpowiedzieć od razu, trafiając na 3:1. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Szczypior, ale jego uderzenie z pierwszej piłki - przeleciało tuż nad poprzeczką. Po chwili napastnik Tomtexu mógł się zrehabilitować, ale jego strzał z rzutu wolnego, minimalnie minął słupek bramki gospodarzy. Przy stykowym wyniku "Szymanowianie" zaczęli grać coraz ostrzej, czego konsekwencją były kolejne kartki dla ich graczy. Takowe dwie otrzymał stoper Silesii - Mirosław Gołaszewski i od 40 minuty Tomtex grał w przewadze. Do końca pierwszej połowy nikt nie był już wstanie zmienić rezultatu i minimalnie prowadził klub z Kominiarskiej!

Po zmianie stron dominowała już tylko jedna drużyna. Szymanów ograniczał się tylko i wyłącznie do indywidualnych akcji Bestera i nielicznych strzałów z dystansu, czy to Łuczaka czy Gorczyńskiego. Na nasze szczęście Tomasz Słowiński był już skoncentrowany i nie dawał się zaskoczyć. W odwecie Widawa konsekwentnie grała swoje, ale brakowało wykończenia. Najpierw akcji nie zamknął Szczypior, a po chwili z strzał Miklasa zablokował obrońca "niebiesko-żółtych". Szczęście dopisało za trzecim razem. Prostopadłą piłkę z głębi pola dostał Dudek, wbiegł w pole karne i...był faulowany przez obrońcę gospodarzy. Rzut karny, do piłki podszedł sam poszkodowany i się nie pomylił. 1:3. Nie minęło 5 minut, a Widawa prowadziła już 4:1.  Grzegorz Domjan posłał piłkę na czystą pozycję do Szczypiora, ten pobiegł z nią w pole karne i mimo skaczącej strasznie futbolówki - uderzył przy dłuższym słupku, nie dając szans bramkarzowi gospodarzy. 1:4. Po tej bramce obie drużyny nieco zmniejszyły tempo grania, a Widawa sukcesywnie dokonywała kolejnych zmian. Gospodarzy stać było jeszcze tylko na jedną bramkę. Błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Nowacki, w efekcie ją stracił - tą odebrał zawodnik rywala i był faulowany w polu karnym przez Walata. "Jedenastkę" na gola pewnie zamienił Gorczyński i było już tylko 2:4. Gdy wszyscy myśleli, że Silesia niedługo złapie kontakt - zostali brutalnie zesłani na ziemie. Widawa od razu przeprowadziła zabójczy atak, w którym Silesia ani razu nie dotknęła piłki. Ich defensywa została rozmontowana perfekcyjnie. Domjan zagrał do Dudka, a ten wpakował piłkę do siatki po raz trzeci w tym meczu! 2:5 i wtedy już gra się skończyła. Silesia nie potrafiła sklecić żadnej groźnej akcji, a Widawa, grając na luzie - takie raz po raz marnowała. Zaczęło się od setki zepsutej przez Domjana, który mając przed sobą tylko bramkarza rywali - strzelił wprost w niego. Po chwili zaś genialną akcję przeprowadził Tomasz Studnicki. Obrońca Tomtexu zabrał się z piłką jeszcze na własnej połowie, minął 4 przeciwników i wyszedł sam na sam z Sobierajem. Niestety w końcowej fazie piłka podskoczyła "Tomeckiemu", strzał mu nie wyszedł i w efekcie to uderzenie z problemami obronił bramkarz. W końcówce już nic się wielkiego nie wydarzyło, oprócz licznych spalonych - jednych słusznych, drugich kompletnie niezrozumiałych. Ostatecznie wygrała Widawa 5:2 i dzięki tej wygranej i porażce Krzyżanowic z Będkowem, wskoczyła na pozycję wicelidera!

Silesia Szymanów - Tomtex Widawa Wrocław 2:5 (1:2)

Bramki: 3x Dudek, Szczypior, Stasiak

Skład: Słowiński; Walat, Nowacki, Gałkowski, T.Pondel (60' Studnicki); Miklas (65' Ciechacki), Semotyuk (70' Brzezicki), Stasiak (60' Siemczyk), Kozioł (65' Domjan); Dudek (80' Stawiński), Szczypior

Mecz derbowy łatwy nie był, ale pokazaliśmy klasę i wygraliśmy go zasłużenie (powinno być wyżej). Teraz trzeba podtrzymać dobrą passę i wygrać ostatni mecz sezonu - u siebie ze Spartą Wszemirów. Łatwo na pewno nie będzie, więc również trzeba się zmotywować! To spotkanie już w niedzielę 16 listopada o godzinie 11. Wielu ucieszy również fakt, że z racji maratonu meczowego - czwartkowy trening zostaje odwołany.

Po starciu z Silesią mamy kilka ciekawostek wartych odnotowania. Michał Brzezicki wchodząc wczoraj z ławki - rozegrał 50 spotkanie w barwach Widawy. Z kolei Radosławowi Dudkowi brakuje tylko jednego trafienia do przebicia bariery 50 trafień dla Tomtexu!