Zapowiedź 14 kolejki

• autor: Tomtex, 2015-03-20 15:52

Już w najbliższą niedzielę we Wrocławskiej B-klasie grupie II ruszy piłkarska wiosna. Tradycyjnie zostanie rozegranych 6 spotkań i nie obejdzie się bez hitów. Ciekawe też jak będą wyglądały drużyny po czteromiesięcznej przerwie od grania o punkty. Jedno jest pewne - emocji nie zabraknie!

W inauguracyjnej rundę rewanżową, 14 serii gier ujrzymy aż 6 fascynujących widowisk. Jedyną drużyną, która pauzuje w tej kolejce jest beniaminek Grom Ligota Piękna.

1. Tomtex Widawa Wrocław - Sparta Będkowo, Wrocław, 22.03.2015 - 11:00. Sędziują: Ogrodnik, Dzikoń, Kucharczyk

Granie w 14 kolejce zainauguruje mecz we Wrocławiu. Przy Kominiarskiej zmierzą się ze sobą miejscowy Tomtex Widawa ze Spartą Będkowo. Faworytem tego spotkania są gracze wicelidera, którzy muszą w tej rundzie robić wszystko, żeby ich oddech był odczuwalny na plecach Wiszni Małej. "Widawianie" nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów, toteż grać będą z większą presją. W poprzednim meczu obu drużyn - 2:1 zwyciężyła Sparta, więc teraz natrafia się okazja do rewanżu. To, że podopieczni Tomasza Słowińskiego uczynili z własnego obiektu, twierdzę nie do zdobycia i fakt, że "Będkowianie" gorzej grają w delegacjach, daje o wiele większe szanse na sukces gospodarzom. Nie mniej Sparta to solidna i waleczna drużyna, która na pewno nie uklęknie przed faworytem!

2. Błyskawica Szewce - Silesia Szymanów, Szewce, 22.03.2015 - 11:00. Sędziuje: Z.Maziarz

Usilnie o utrzymanie walczą Błyskawica Szewce i Silesia Szymanów. Oba zespoły w tabeli dzieli różnica zaledwie jednego oczka, tak więc "Szymanowianie" na pewno nie odpuszczą. Jesienią w Szymanowie zespół Sławomira Matysiaka uległ 1:2, choć nie był wcale drużyną gorszą. Już raz więc gracze beniaminka zaskoczyli, czy uczynią to drugi raz, tym razem w Szewcach?

3. Kometa Kryniczno - Astor Głuchów Górny, Kryniczno, 22.03.2015 - 11:00. Sędziuje: Adamczyk

W Krynicznie zimą się działo! Oprócz kilku transferów (z klubu i do klubu) i powrotach po kontuzji, doszło do najistotniejszej zmiany. Zmiany na stanowisku trenera. Mateusza Mikowskiego, który odszedł do beniaminka - Gromu Ligota Piękna, zastąpił zwolniony z Ligoty - Jacek Wojciechowski. Istna wymiana, która nie była aż tak widoczna w przygotowaniach. Obie drużyny grały w nich w kratkę, choć lepiej, przynajmniej wynikowo - wyglądała ekipa z Kryniczna. Teraz Kometa musi stawić czoło "dzieciakom" z Głuchowa Górnego, którzy co prawda w końcówce poprzedniej rundy stracili szanse na awans, to jednak dysponują sporym potencjałem - są młodzi, waleczni, wybiegani i nieźli technicznie, lecz nie posiadają tego co posiadają "Czerwoni", czyli doświadczenia! W rundzie jesiennej lepsi, wygrywając 6:4 okazali się gracze Astoru, czy więc teraz Kometa im się zrewanżuje?

4. LKS Krzyżanowice - Start Strzeszów, Krzyżanowice, 22.03.2015 - 11:00. Sędziuje: Siwek

Na potknięcia Malinki, Płomienia i Tomtexu czyhają gracze z Krzyżanowic. Tamtejszy LKS zagra przed własną publicznością z przedostatnią siła ligi - Startem Strzeszów. Jesienią w Strzeszowie spadkowicz z A-klasy wygrał gładko - 4:0. Teraz jednak powinien napotkać większy opór, bowiem Robert Szulc i spółka są zagrożeni spadkiem i muszą punktować. Podobnie z resztą jak Krzyżanowice, które po cichu liczą na powrót do A-klasy. Czy "Strzeszowianie" przełamią fatalną passę 5 porażek z rzędu i wygrają pierwszy mecz od 5 października?

5. Dąb Kuraszków - Sparta Wszemirów, Kuraszków, 22.03.2015 - 14:00. Sędziuje: Z.Kamiński

Przystawką przed hitem kolejki będzie ciekawe starcie w Kuraszkowie, gdzie miejscowy LKKS Dąb zmierzy się ze Spartą Wszemirów. Zarówno jedni i drudzy w tym sezonie grają poniżej oczekiwań - w kratkę. Obie są w środku tabeli, a "Kuraszkowianie" mają zaledwie 3 punkty więcej. Jesienią w Wszemirowie górą byli przyjezdni, którzy zwyciężyli 1:0. Obie ekipy mimo bytu w środku stawki, nie mogą być pewne swego, bo w tamtym rejonie ścisk jest dość duży. Czy "Spartanie" wezmą odwet na swoim rywalu i wygrają?

6. Malinka Malin - Płomień Wisznia Mała, 22.03.2015 - 14:00. Sędziują: Krawczun, Orliński, Jasina

To co najlepsze zostawiamy na koniec. Mowa o hicie pomiędzy niepokonanym liderem - Płomieniem Wisznia Mała, a challengerem - Malinką Malin. Obie te drużyny walczą o awans do A-klasy, lecz w lepszej pozycji wyjściowej są gracze Płomienia, którzy mają 7 punktów przewagi nad Malinem. W rundzie wstępnej, pomiędzy tymi drużynami padł remis 3:3, choć "Wisienka" prowadziła już 3:0. Teraz też powinno być bardzo ciekawie i nie chodzi tutaj, że zmierzą się dwa świetne kluby, ale tez wielu świetnych zawodników, szczególnie ofensywnych. Który duet okaże się lepszy i zapewni swojej drużynie ważne 3 punkty? Czy będzie to Tomasz Moskal wraz z Robertem Rosińskim, czy Łukasz Majchrowicz do spółki z Pawłem Synowcem? Oj będzie się działo!