Zapowiedź 18 kolejki

• autor: Tomtex, 2015-04-24 16:15

Już w najbliższą niedzielę rozegrana zostanie 18 kolejka Wrocławskiej B-klasy grupy II. W niej tradycyjnie ujrzymy 6 fascynujących widowisk. Pauzować będzie Sparta Wszemirów.

W 18 serii gier mamy kilka ciekawych starć. Najciekawiej zapowiadają się pojedynki Tomtexu Widawa i Malinki Malin, a także Komety Kryniczno i LKS-u Krzyżanowice. Nie mniej w innych meczach również nie powinno brakować emocji.

1. Tomtex Widawa Wrocław - Malinka Malin, Wrocław - godz. 11:00. Sędziują: Jankowiak, Kubiak, Kutera

Kolejka zainaugurowana będzie we Wrocławiu, gdzie miejscowy wicelider - Tomtex Widawa zagra z czwartą w stawce Malinką Malin. W poprzedniej serii gier została przerwana wspaniała passa "Widawian", którzy przegrali w Wiszni Małej z Płomieniem, zanotowali pierwszą porażkę od ośmiu spotkań i mocno pokrzyżowali sobie szanse awansu. Malinka wręcz przeciwnie - ostatnio się przełamała wygrywając w derbach z Kometą Kryniczno - 3:2. Teraz zespół z Malina będzie chciał wygrać po raz kolejny, rewanżując się tym samym za jesienną porażkę 4:5. Pytanie tylko czy Widawa im na to pozwoli? Przed własną publicznością "Pomarańczowo-czarni" jeszcze w tym sezonie nie przegrali i czy zespół spod Wrocławia tą serię przełamie? Czy Widawscy obrońcy zatrzymają wspaniały duet - Robert Rosiński-Tomasz Moskal? Czy dojdzie do starcia jednych z trzech najlepszych strzelców ligi - Moskala z Dudkiem? Przekonamy się już niebawem!

2. Silesia Szymanów - Sparta Będkowo, Szymanów - godz. 11:00. Sędziuje: Kamiński

Ostatnio przełamała się Silesia Szymanów, wygrywając 7:3 z Spartą Wszemirów. Teraz "Szymanowianie" zmierzą się z inną Spartą - tą Będkowską. Czy drużyna braci Ziętków udowodni, że ostatnia wygrana nie była dziełem przypadku i pokonają "Białych"? Ci w tej rundzie zawodzą. Ostatnio przegrali u siebie z Ligotą, a na wiosnę pokonali jedynie Kuraszków. Niby Sparta jest spokojna utrzymania, ale w razie wygranej beniaminka, zbliży się on do "Spartan" na 4 oczka. Jest zatem o co walczyć i nikt tutaj nogi odstawiać nie będzie.

3. Grom Ligota Piękna - Astor Głuchów Górny - godz. 11:00. Sędziuje: Banasik

Świetnie po zmianie trenera spisuje się beniaminek Grom Ligota Piękna. Ten w trzech meczach zdobył o dwa punkty mniej niż w całej poprzedniej rundzie. Do tej pory 3 wygrane i bilans bramek 7:0. W Głuchowie jest na odwrót. Tam dopiero ostatnio przerwano fatalną serię - 6 porażek z rzędu i zanotowano remis z Szewcami. Jesienią zespół Astoru rozbił "Zielonych", tak więc ci teraz będą chcieli się zrewanżować. W razie korzystnych wyników i wygranej teamu Mateusza Mikowskiego, awansuje on nawet na piąte miejsce w tabeli. Młoda ekipa Michała Grzybowskiego będzie z wszelkich sił starała się wygrać pierwszy mecz od listopada. Czy sztuka ta im się powiedzie? Czy też LZS znowu zadziwi i pokona kolejnego przeciwnika?

4. Kometa Kryniczno - LKS Krzyżanowice - godz. 11:00. Sędziuje: Bącal

W Krynicznie o trzy punkty starać się będzie LKS Krzyżanowice, który ma chrapkę co najmniej na drugie miejsce. Zespół spod Wrocławia musi jednak samemu pokonać solidne Kryniczno i liczyć na porażkę Widawy z Malinem. Jesienią LKS wygrał u siebie z "Czerwonymi" i teraz będzie chciał powtórzyć ten wyczyn. Drużyna Jacka Wojciechowskiego może narzekać na napięty terminarz i jak teraz zapunktuje to pokaże, że trzeba się z nią liczyć. To po meczu Tomtexu z Malinką powinno być najciekawszym starciem kolejki. Miejmy nadzieje, że nie zawiedzie.

5. Błyskawica Szewce - Start Strzeszów - godz. 11:00. Sędziuje: Maziarz

Dobrą passę mają Szewce, które w ostatnich 5 meczach zanotowali 3 zwycięstwa i 2 remisy. Ich rywal Start spadł na ostatnie miejsce w stawce i wydaje się głównym kandydatem do spadku. 9 porażek z rzędu chluby nie przynosi i z meczu na mecz, zamiast być lepiej, to jest tylko gorzej. Jeśli Strzeszów nie zapunktuje z drużyną Sławomira Matysiaka, wtedy będzie mu bardzo ciężko w dalszych spotkaniach. Błyskawica nie może zlekceważyć swojego przeciwnika, bo jesienią przegrała z nim 1:5. Czy teraz Michał Płaza i spółka się zrewanżują?

6. Dąb Kuraszków - Płomień Wisznia Mała - godz. 14:00. Sędziuje: Przystarz

Kolejka zakończy się w Kuraszkowie, gdzie zespół ze środka stawki - miejscowy Dąb, zagra z liderem - Płomieniem Wisznia Mała. Ekipa Marka Mrozińskiego ostatnio wygrała z Tomtexem w spotkaniu na szczycie i jest na najlepszej prostej, jeżeli chodzi o promocje do A-klasy. Czy przeszkodzi im w tym waleczny LKKS? Możliwe, ale jest to bardzo nierówny team, który również znajduje się w dobrych nastrojach - wygrywając ostatnio 2 mecze z rzędu. Czy uda się "Kuraszkowskiej" defensywie powstrzymać fenomenalny duet przyjezdnych - Łukasz Majchrowicz i Marcin Synowiec i po raz kolejny zapunktować?