Zapowiedź 20 kolejki!

• autor: Tomtex, 2015-05-08 14:51

Przed nami zapowiedź 20 kolejki Wrocławskiej B-klasy grupy II. W niej czeka nas wiele interesujących spotkań. Są derby, są hity, są mecze ważne dla układu tabeli. Słowem - powinno się dziać!

W 20 serii gier rozegranych tradycyjnie zostanie 6 ligowych spotkań. Pauzować będzie Sparta Będkowo.

1. Tomtex Widawa Wrocław - Kometa Kryniczno, Wrocław - godz. 11:00. Sędziują: Wysocki, Serwa, Mielczarek

Kolejka rozpocznie się we Wrocławiu, gdzie dojdzie do meczu z podtekstami. Wicelider - Tomtex Widawa podejmie piąty zespół - Kometę Kryniczno. "Widawianie" to ulubiony rywal Kryniczna, bowiem w lidze Kometa dotychczas wszystkie mecze z nimi wygrała. Teraz zespół Tomasza Słowińskiego ma się przełamać, ale łatwo nie będzie, bowiem trener Jacek Wojciechowski na pewno nie zaryzykuje otwartej gry, a zespół spod Wrocławia broni przecież w tym sezonie, o wiele lepiej niż "Pomarańczowo-czarni". Nie mniej jak Widawa chce ciągle walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, to nie może pozwolić sobie na wpadkę.

2. Grom Ligota Piękna - Płomień Wisznia Mała, Ligota Piękna - godz. 11:00. Sędziuje: Niciński

Sześć punktów nad Widawą ma Płomień Wisznia Mała, którego czeka teoretycznie łatwe zadanie - pokonania beniaminka - Gromu Ligoty Pięknej. Jednak mecz pomiędzy tymi drużynami to starcie derbowe, a przykład z poprzedniej rundy kiedy to LZS pokonał faworyzowaną, będącą na fali Malinkę Malin. Ekipa Marka Mrozińskiego po rozbiciu tydzień temu innego derbowego rywala, teraz ma chrapkę na kolejnego i nie powinna go zlekceważyć. My liczymy na lepsze widowisko niż przed tygodniem i żeby nie był to mecz do jednej bramki.

3. Błyskawica Szewce - Malinka Malin, Szewce - godz. 11:00. Sędziuje: Kucharczyk

Szewce tydzień temu zostały zdeklasowane w Wiszni Małej i przegrały pierwszy mecz od sześciu gier. Teraz podopieczni Sławomira Matysiaka podejmą będącą w kryzysie Malinkę Malin. Ta straciła już definitywnie szanse na awans i wiosną wygrała tylko jedno spotkanie. Czy osłabieni kadrowo - Robert Rosiński i spółka pokonają Błyskawicę i powalczą jeszcze o ligowe podium? Czy może to "Żółto-czarni" się zmobilizują i włączą się do walki o miejsce tuż za pierwszą trójką?

4. Silesia Szymanów - Start Strzeszów, Szymanów - godz. 11:00. Sędziuje: Krawczyk

Dość istotne będzie starcie na dnie tabeli. Trzeci od końca Szymanów "skrzyżuje rękawice" z zamykającym stawkę Startem Strzeszów. Jesienią wygrali "Strzeszowanie", ale od tej pory ponosili już same porażki, czyli od października poprzedniego roku. Drużyna Zbigniewa Klatta jest w kryzysie i jeżeli nie zwycięży w niedziele w Szymanowie, to spadnie z hukiem do C-klasy. "Szymanowianie" w razie wygranej zapewnią sobie utrzymanie i będą mogli z chłodnymi głowami podchodzić do kolejnych spotkań. Tutaj nikt nogi odstawiać nie będzie, zatem będzie się działo.

5. Sparta Wszemirów - Astor Głuchów Górny, Wszemirów - godz. 11:00. Sędziuje: Zimkowski

Wszemirów oprócz zwycięstwa na inauguracje, przegrał kolejne 4 spotkania. Po tygodniowej pauzie Sparta ugości u siebie nieprzewidywalny, grający w kratkę Głuchów Górny. Obie ekipy w tabeli dzieli różnica siedmiu oczek i gospodarze będą chcieli za wszelką cenę zwyciężyć, aby jak najszybciej się utrzymać. Zarówno jedni i drudzy posiadają bardzo młode i waleczne zespoły i pytanie, który okaże się bardziej zdeterminowany i odniesie ważną victorię?

6. Dąb Kuraszków - LKS Krzyżanowice, Kuraszków - godz. 14:00. Sędziuje: Kamiński

W dalekim Kuraszkowie, miejscowy Dąb ugości trzecie w stawce Krzyżanowice. Faworytem tego spotkania są gracze Marka Jarzynowskiego, którzy co prawda na wyjazdach radzą sobie gorzej i przegrali dwa ostatnie mecze, ale jednak posiadają lepszych zawodników. LKKS u siebie jest bardzo ciężki do ogrania, bowiem odznacza się nadzwyczajną walecznością. Ostatnio na dodatek gładko ograli Malinkę Malin i będą na fali - mając nadzieje jeszcze nawet na najniższy stopień podium. Czy Dąb ustabilizuje formę i wygra? Czy może jednak Marek Słowiński i spółka przerwą zalążek złej passy i zwyciężą?