Zapowiedź 25 kolejki

• autor: Tomtex, 2015-06-12 11:51

Przed nami przedostatnia kolejka Wrocławskiej B-klasy grupy II. W niej tradycyjnie będziemy mogli zobaczyć 6 spotkań. Toczy się walka głównie o pozostanie w lidze, a sądne dni czekają Start Strzeszów. Pauzować w tejże serii gier będzie Błyskawica Szewce.

1. Tomtex Widawa Wrocław - Silesia Szymanów, Wrocław, godz. 11:00. Sędziują: Banaszak, Buraczewski, Tomalski

Przedostatnia kolejka B-klasy w sezonie 2014/2015 rozpocznie się na Widawie, gdzie miejscowy, wicelider - Tomtex podejmie w derbach dziesiątą w stawce Silesię Szymanów. Faworytem tego starcia będą "Widawianie", ale ostatnio widać w ich poczynaniach ogromną zadyszkę, czego kwintesencją są ostatnie mecze, czyli wymęczona wygrana w Kuraszkowie, kłopoty z Szewcami u siebie i remis w Ligocie Pięknej. To może wykorzystać zespół braci Ziętków, który choć ostatnio punktuje rzadko, to jednak nieźle prezentuje się na tle wyżej notowanych przeciwników - minimalne porażki z Krzyżanowicami i Malinem, dobry mecz z Wisznią Małą i pewna wygrana z Krynicznem, to krótki opis ich ostatnich spotkań. A do tego kwestia "derby", czyli meczów w których szanse są w miarę równe i dzieją się rzeczy niemożliwe. Na Kominiarskiej na pewno będzie się działo. Czy Tomtex podtrzyma świetną passę meczów domowych i wygra dziesiąte spotkanie z rzędu? Przekonamy się!

2. Kometa Kryniczno - Sparta Wszemirów, Kryniczno, godz. 11:00. Sędziuje: Łucyków

Jedynie w Krynicznie Kometa punktuje i jej szanse z Wszemirowem wydają się być wyższe. No, ale Sparta przecież ostatnio prezentuje się nie najgorzej, czego efektem było pokonanie Krzyżanowic. Nie mniej zespół Jacka Wojciechowskiego będzie chciał się zrewanżować za jesienną porażkę, kiedy to "Czerwono-czarni" główną przyczyną porażki obarczali stan boiska pod Prusicami. Kometa ma szanse maksymalnie na piąte miejsce, ale musi wygrać. Sparta choć już się utrzymała, to i tak może uznać ten sezon za nieudany. Kto osłodzi sobie końcówkę sezonu i zwycięży?

3. LKS Krzyżanowice - Sparta Będkowo, Krzyżanowice, godz. 11:00. Sędziuje: Kon.Nowak

Gdy jesienią Krzyżanowice mogły objąć fotel lidera, wtedy natrafił się mecz ze Spartą Będkowo, no i stało się coś niespodziewanego. "Będkowianie" rozbili spadkowicza z A-klasy - 5:0. Przez to Ludowy Klub Sportowy spadł z fotelu wicelidera i już ani razu na nim nie zasiadał. Wiosną ekipa Marka Jarzynowskiego spisuje się poniżej oczekiwań, a punktuje przeważnie u siebie. To jest szansa tego zespołu na to, żeby się zrewanżować. Jednakże Józef Ulatowski i spółka podobnie jak ich oponenci - są w dołu formy, lecz nie mogą pozwolić sobie na porażkę, zważywszy na to, że nie są jeszcze pewni utrzymania w lidze. Potrzebują do tego punktu, czy osiągną go na terenie, gdzie tylko potrafiła zwyciężać Widawa i Wisznia Mała? Zobaczymy!

4. Płomień Wisznia Mała - Start Strzeszów, Wisznia Mała, godz. 11:00. Sędziuje: P.Ogrodnik

Płomień Wisznia Mała pewny pierwszego miejsca w grupie, śrubujący serię 9 zwycięstw z rzędu, zagra w meczu "przyjaźni" ze Startem Strzeszów. Ten ma jeszcze teoretyczne szanse na utrzymanie, ale sam musi pokonać podopiecznych Marka Mrozińskiego i liczyć na wpadki Sparty Będkowo. Czy dojdzie do swoistej ugody i Płomień "podłoży się" Startowi? Czy jednak przyszły A-klasowicz będzie chciał zakończyć sezon zwycięstwem i powoli przygotowywać się już do nowego sezonu?

5. Dąb Kuraszków - Grom Ligota Piękna, Kuraszków, godz. 11:00. Sędziuje: Orlicki

Mecz drużyn, które choć nie wiedzie im się najlepiej w lidze, to jednak na własnym boisku - są bardzo niewygodne. Niestety tylko jedna 14 czerwca będzie posiadała miano gospodarza i będzie to Dąb Kuraszków. Ten w rewanżach spisuje się nieźle - 5 zwycięstw i remis, a także piąta pozycja w stawce. Podopieczni Mateusza Mikowskiego piastują ósmą lokatę, a podbudowani ostatnim remisem z Widawą, będą chcieli się pokazać jak z najlepszej strony i wywieźć spod Obornik Śląskich - cenne trzy punkty. Który ze świetnych snajperów powiedzie swój zespół do wygranej? Czy będzie to Jakub Niedziela z LKKS-u, czy Damian Karczewski z LZS-u?

6. Malinka Malin - Astor Głuchów Górny, Kryniczno, godz. 14:00. Sędziuje: Banasik, Kiełbasa, Jasina

Przedostatnia seria spotkań w sezonie zostanie zakończona w Krynicznie. Tam trzecia w stawce Malinka Malin podejmie siódmy Astor Głuchów Górny. Faworytem tego spotkania będą niewątpliwie gospodarze, ale przyjezdni to młoda, ambitna i wybiegana drużyna, która przed tygodniem mogła odebrać punkty Wiszni Małej, prowadząc z nią już 4:0. No, ale niestety zabrakło doświadczenia, a to posiada team Marcina Fołtynia. Czy Michał Grzybowski wraz z kolegami znajdą sposób na Malinkę i ich zabójczy duet - Robert Rosiński - Tomasz Moskal? A może to jednak KS wygra i zapewni sobie brązowe medale na koniec sezonu?