B-klasa: O pozycję lidera z Ligotą Piękną!

• autor: Tomtex, 2015-10-22 12:39

W najbliższą niedzielę wicelider, Tomtex Widawa Wrocław podejmie niepokonanego lidera - Grom Ligotę Piękną. Obie drużyny dzieli w tabeli różnica dwóch oczek i w razie wygranej gospodarzy, to Ci wskoczą na fotel lidera! Jest to kluczowy mecz w kwestii walki o tytuł mistrzowski. Czy Widawska twierdza zatrzyma rozpędzony Grom? Przekonamy się!

Z każdym kolejnym meczem pniemy się ku górze ligowej tabeli i w najbliższą niedzielę postaramy się zatrzymać niepokonanego lidera - Grom Ligotę Piękną. "Zieloni" radzą sobie w tym sezonie fantastycznie i walczą o awans do A-klasy. By się do tego przybliżyć - team Mateusza Mikowskiego musi wygrać przy Kominiarskiej, gdzie nikt nie zwyciężył od 16 spotkań, a Tomtex wygrał 14 z nich, z rzędu. Czy im się to uda? Czy jednak "Widawianie" pokażą charakter i dobrą piłkę - rewanżując się za ostatni remis - 3:3 w Ligocie Pięknej, który jak się później okazało - kosztował naszą drużynę - brak awansu do A-klasy?

O rywalu:

Grom Ligota Piękna powstał 10 marca 2008 roku i w strukturach DZPN jest to ich ósmy sezon. Dotychczas sześć "Zieloni" spędzili w C-klasie, uzyskując z niej awans, z drugiego miejsca, w sezonie 2013/2014. Obecna kampania ligowa jest dla LZS-u drugą w historii. W poprzednim sezonie drużyna spod Wrocławia zajęła ósme miejsce w stawce, gromadząc 31 punktów w 24 meczach, strzelając 53 bramki i tracąc 56. W trakcie poprzedniego sezonu doszło w Ligocie Pieknej do zmiany trenera - Jacka Wojciechowskiego, który wywalczył historyczny awans z Gromem do B-klasy - zastąpił w rundzie rewanżowej - były szkoleniowiec Komety Kryniczno - Mateusz Mikowski. Wojciechowski zaś zasilił szeregi właśnie - Kryniczna. W obecnym sezonie Ligota Piękna radzi sobie wyśmienicie - robiąc raz po raz duże kroki w kierunku awansu do A-klasy.

Mateusz Mikowski posiada w swoich szeregach bardzo wielu młodych, mobilnych i ambitnie grających zawodników. Kadra na ten sezon liczy 27 zawodników, a średnia jej wieku - 25,3 lat. Najstarszy jest czterdziestoletni kapitan - "Zielonych" - Rafał Obodczuk, a najmłodszy 18-letni - Kamil Michalski.

Ciężko rozszyfrować styl gry Gromu. Za trenera Jacka Wojciechowskiego była to gra kontry. Teraz Mateusz Mikowski stara się wpoić swoim podopiecznym atak pozycyjny i na razie dobrze im to wychodzi. Zespół ten ma bardzo szybkich zawodników ofensywnych - na skrzydłach m.in Łącki, bracia Janiga, Michalski czy Mysza, a w ataku niezawodny, Damian Karczewski - najlepszy strzelec Ligoty Pięknej z 13 trafieniami na koncie. Jak dla mniej jest to zawodnik kompletny, który posiada ogromną szybkość, technikę, a poza tym uniwersalność, mogąc zagrać na każdej pozycji. Prawa, lewa noga i niezła główka, a także boiskowy spryt i nieustępliwość to jego cechy i na niego trzeba uważać. Reszta wiernie podporządkowuje się taktyce i nieźle się uzupełnia. Każdy gracz LZS-u gryzie trawę i gra niemalże na granicy faulu. Wielu z nich jest też bardzo sprytnych i lubuje się w psychologicznych zagrywkach.

Przed sezonem Grom ściągnął bardzo solidnego bramkarza - Przemysława Śledzikowskiego, który z miejsca wygryzł młodego Grzegorza Stawińskiego. Tak - tego, który w sezonie 2013/2014, w rundzie rewanżowej bronił dostępu do Widawskiej bramki, będąc wypożyczonym z Płomienia Wisznia Mała.

Strona internetowa klubuhttp://lzsgromligotapiekna.futbolowo.pl/

Fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/gromligota?fref=ts

Tutaj wszystkie sezony i szczegóły dotyczące tego zespołu - https://www.laczynaspilka.pl/druzyna/grom-ligota-piekna,115424.html

Sytuacja w tabeli:

Widawa po dziewięciu seriach gier zajmuje drugie miejsce w stawce. Dotychczas siedem wygranych i dwie porażki. Bramki: 34:14. Ligota Piękna jest pierwsza. W 9 grach - dotychczas siedem zwycięstw i dwa remisy. Bramki: 32:8. Co prawda Gromowi przytrafiła się już porażka z Węgrowem - 1:3, ale w ekipie Perły grał nieuprawniony zawodnik i zweryfikowano wynik z boiska na walkower - 3:0.

Pozostałe mecze w kolejce:

Różanka Wrocław - Malinka Malin 25 października, 11:00
MKS Sołtysowice - Sparta Będkowo 25 października, 11:00
Błyskawica Szewce - Kometa Kryniczno 25października, 11:00
Silesia Szymanów - Start Strzeszów 25 października, 11:00
Astor Głuchów Górny - Perła Węgrów 25 października, 12:00
Avia Ozorowice - LKS Krzyżanowice 25 października, 14:00

Ostatni mecz

W ramach IX kolejki Widawa mierzyła się na wyjeździe z Silesią Szymanów i pewnie wygrała - 6:0. Ligota Piękna grała natomiast w Krynicznie z tamtejszą Kometą i zwyciężyła 3:1.

Ostatnie spotkanie:

Z Gromem Ligotą Piękną zagramy szósty raz w historii i piąty raz o punkty. W jedynym meczu sparingowym w Trzebnicy - 10.03.2013 roku - wygraliśmy 8:1. W lidze już tak różowo nie było. Najpierw w naszym debiutanckim debiucie w C-klasie - 2011/2012 - w Ligocie Pięknej zanotowaliśmy remis - 4:4, a w rewanżu ulegliśmy przy Kominiarskiej - 1:4. W minionych rozgrywkach znowu dwukrotnie graliśmy o punkty. Jesienią - zwyciężyliśmy na Widawie - 2:1, a w rewanżu zremisowaliśmy 3:3. Jak się później okazało, ten remis zadecydował, że nie awansowaliśmy do A-klasy!

Relacja z ostatniego meczu: http://tomtex-widawa-wroclaw.futbolowo.pl/news,2687046,b-klasa-do-poziomu-sie-dostosowali-izremisowali-.html

Sytuacja kadrowa:

Tutaj jak zwykle nic nie wiadomo! Na pewno nie zagrają Jakub Bryś, Łukasz Ciechacki, Marcin Mackiewicz oraz Daniel Szywała.

TOMTEX WIDAWA WROCŁAW - GROM LIGOTA PIĘKNA

Data: 25 października 2015 r.
Dzień: niedziela
Miejsce: Tomtex Park, Wrocław - Widawa, ul.Kominiarska 62