Sparingowe granie: PKS Augustyn

• autor: Tomtex, 2016-01-29 11:31

Już w najbliższą niedzielę Tomtex Widawa Wrocław rozegra drugie spotkanie w ramach przygotowań do rundy wiosennej w B-klasie. "Widawianie" po zwycięstwie z A-klasowym WKS-em Wierzbice, tym razem podejmą C-klasowy PKS Augustyn. Spotkanie to odbędzie się na stadionie przy ulicy Sztabowej. Startujemy o godzinie 14! Więcej w rozwinięciu!

O rywalu:

PKS Augustyn, czyli Parafialny Klub Sportowy "Augustyn" powstał w 1997 roku przy parafii świętego Augustyna we Wrocławiu przy ulicy Sudeckiej i początkowo miał status drużyny amatorskiej, grającej na wielu amatorskich turniejach chrześcijańskich. Z biegiem czasu PKS brał udział w różnych amatorskich ligach we Wrocławiu, były to m.in Młode Nogi Wrocławia, Wrocbal czy Spartan Cup. W tych "Augustyni" radzili sobie ze zmiennym szczęściem - raz lepiej, raz gorzej. W roku 2014 władze tej drużyny postanowiły zrezygnować z rozgrywek amatorskich na małych boiskach, założyły klub piłkarski i weszły tym samym w struktury DZPN-u, a dokładniej lokalnych LZS-ów, które zajmują się C-klasami. Już w pierwszym swoim sezonie Augustyn zakończył zmagania na trzecim miejscu i wywalczył tym samym przepustkę do turnieju barażowego o B-klasę. W tym "czerwono-białym" się nie powiodło i kolejny rok z rzędu ekipa ta radzić musi sobie w najniższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

PKS na co dzień występuje we Wrocławskiej C-klasie - grupie I i co roku bije się o awans do Serie B. Taki też jest plan tej drużyny, którą od niedawna formalnie prowadzi już znany z Komety Kryniczno czy Gromu Ligoty Pięknej - trener - Jacek Wojciechowski. Podopieczni Wojciechowskiego w minionej rundzie zajęli piąte miejsce w tabeli ze stratą pięciu punktów do lidera, a trzech do podium. Dotychczas Augustyn rozegrał 10 spotkań w których zdobył 19 punktów, poprzez 6 zwycięstw, 1 remis i trzy porażki. Bramki: 27:19. To ogólnie. Zespół ten radzi sobie lepiej na własnym stadionie, na którym ugrał 12 oczek - tylko raz doznając porażki.

Najlepszym strzelcem tej drużyny jest napastnik Wojciech Knafel, który poprzedniej jesieni 15-krotnie pakował piłkę do siatki rywala.

Tomtex Widawa Wrocław zagra z PKS-em Augustyn drugi raz w historii. Ostanie starcie miało miejsce rok temu, również w przygotowaniach do rundy wiosennej. Wtedy Widawa na Sztabowej wygrała 6:1. Bramki strzelali tamtego dnia: 3x Radosław Dudek i po razie Sebastian Szczypior, Tomasz Pondel oraz Tomasz Studnicki.

Strona internetowa: http://augustyn.futbolowo.pl/

Więcej o tej drużynie: http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=18359&id_sezon=87

Boisko: stadion przy ulicy Sztabowej we Wrocławiu

Ostatnie 5 spotkań ligowych obu drużyn:

PKS Augustyn Wrocław:

1. Olimpic Dobkowice - wygrana 7:5 - u siebie
2. Pogoń Wrocław  - remis 1:1 - na wyjeździe
3. Sporting Wrocław - porażka 2:3  - u siebie
4. Grunwald Wrocław - porażka 2:3 - na wyjeździe
5. Błękitni Pustków Wilczkowski - wygrana 3:1 - u siebie

Bramki: 15:13

Tomtex Widawa Wrocław:

1. Perła Węgrów - porażka 1:3 - na wyjeździe
2. Błyskawica Szewce - wygrana 3:2 - u siebie
3. Start Strzeszów - porażka 2:4 - na wyjeździe
4. Grom Ligota Piękna - porażka 3:5 - u siebie

5. Silesia Szymanów - wygrana 6:0 - na wyjeździe

Bramki: 15:14

Co do kadry to jest ona jak zwykle wielką niewiadomą - nie wystąpi na pewno ostatnio testowany - Artur Strzelczyk, Grzegorz Kozioł, Marcin Mackiewicz, Maciej Adamczyk, Miłosz Jagodziński, na problemy zdrowotne narzeka Piotr Miklas. Czeka nas drugi sparing, tak więc wynik w nim nie będzie sprawą najważniejszą. Możliwe, że kilku zawodników będzie testowanych.

Dane meczowe:

Typ spotkania: sparingowe
Rywal: PKS Augustyn Wrocław
Miejsce spotkania: Wrocław, Sztabowa
Data: 31 stycznia 2016
Godzina rozpoczęcia meczu: 14:00
Zbiórka przedmeczowa: 13:15 na miejscu, 12:30 pod domem trenera

PROSZĘ WZIĄĆ ZE SOBĄ WŁASNY SPRZĘT, BOWIEM GRAĆ BĘDZIEMY W ZNACZNIKACH! (ewentualnie - zabierzcie ze sobą niebieskie koszulki).