B-klasa: Czy Widawa zatrzyma lidera?

• autor: Tomtex, 2016-04-06 23:31

Już w najbliższą niedzielę - 10 kwietnia Widawa rozegra trzecie spotkanie w ramach rundy rewanżowej we wrocławskiej B-klasie. Na Kominiarską zawita rywal za miedzy, będący w świetnej formie - lider - Różanka Wrocław. Czy "Widawianie" zmażą plamę z Nowego Dworu i powstrzymają w derbach - rewelacyjnego beniaminka?

Cztery punkty po dwóch meczach w rundzie wiosennej, to nie jest wymarzony rezultat, ale niczego nie przekreśla. Widawa co prawda ostatnio zremisowała z Będkowem i spadła na czwarte miejsce w tabeli, to jednak nie traci szans na walkę o najwyższe cele. Przed nią bardzo ważny sprawdzian, wręcz kluczowy. Na Kominiarską przyjeżdża świetnie grający lider - Różanka Wrocław i na pewno będzie chciała wygrać z słabo grającymi w ostatnim meczach gospodarzami. Miejmy nadzieje, że nasza drużyna przeciwstawi się rewelacyjnemu beniaminkowi i uraduje swoich kibiców - zwycięstwem! Łatwo o to nie będzie, ale to jest piłka nożna, a w niej - wszystko jest możliwe.

O rywalu:

Klub Sportowy Różanka powstał w 2001 roku, ale jego historię, według portalu 90minut.pl znamy od sezonu 2007/2008. Dotychczas pięć sezonów w C-klasie, trzy w B-klasie i jeden w A-klasie. Jest to drużyna bardzo doświadczona, która zna zarówno prawo świetnej serii i ogromne kryzysy. Mimo tego drużyna istnieje już kilkanaście dobrych lat i znowu może w tym sezonie powalczyć o drugą w historii promocje do A-klasy. KSR może uczynić to będąc beniaminkiem, a to jest nie lada wyczyn.
     Zespół z Wrocławia ma również trzy epizody w okręgowym Pucharze Polski, ale w tych rozgrywkach niczego wielkiego nie osiągnął.

Obecny sezon w wykonaniu tej drużyny jest jednym z lepszych w historii. Różanka ma najwięcej zwycięstw w sezonie - 11. Posiada trzecią najlepszą defensywę i piątą ofensywę. Celem tej drużyny jest awans do A-klasy i widać to gołym okiem. Zespół trenerów Wójcika i Małka w ostatnich 11 meczach - zanotowała aż 9 zwycięstw. Świetna gra to zasługa przede wszystkim sumiennych treningów. "Niebiescy" pokazują, że nie trzeba posiadać w swoich szeregach "B-klasowych Messich", żeby walczyć o najwyższe cele. Wystarczy zgrany kolektyw, który wie, że trening czyni mistrza.

Mało słabych stron ma Różanka, a w każdej formacji posiada świetnych zawodników. Dostępu do bramki broni fenomenalny Krzysztof Ciąpała. Defensywą dyryguje doświadczony - Robert Olejniczak. W środku pola od tej wiosny kreować grę ma brat obecnego trenera Śląska Wrocław - Dariusza Sztylki - Rafał Sztylka. W ataku zaś jeden z lepszych, o ile nie najlepszy duet napastników tworzą bramkostrzelni Łukasz Król i Karol Cegła. Nie można jednak zapominać o reszcie, która się świetnie uzupełnia i zawsze walczy do końca.

Różanka posiada wysoką kulturę gry jak na poziom B-klasy. Jest ambitna i potrafi pokonać każdego. Do tego jest w gazie i ugranie jakichkolwiek punktów z nią, będzie zadaniem arcytrudnym.

Strona internetowa klubuhttp://rozankawroclaw.futbolowo.pl/

Fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/KS-R%C3%93%C5%BBANKA-WROC%C5%81AW-297288531648/?fref=ts

Tutaj wszystkie sezony i szczegóły dotyczące tego zespołu - https://www.laczynaspilka.pl/druzyna/rozanka-wroclaw,115425.html

Sytuacja w tabeli:

Widawa po piętnastu seriach gier zajmuje czwarte miejsce w stawce. Dotychczas dziewięć wygranych, remis ii pięć porażek. Bramki: 48:31. Różanka jest liderem, zdobywając 34 oczka w 15 grach. To dzięki jedenastu zwycięstwom, remisowi i trzem porażkom. Bramki: 40:23.

Pozostałe mecze w kolejce:

LKS Krzyżanowice - Perła Węgrów 10 kwietnia, 11:00
Grom Ligota Piękna - Silesia Szymanów 10 kwietnia, 11:00
Błyskawica Szewce - Astor Głuchów Górny 10 kwietnia, 11:00
Kometa Kryniczno - Start Strzeszów 10 kwietnia, 11:00
Avia Ozorowice - MKS Sołtysowice 10 kwietnia, 14:00
Malinka Malin - Sparta Będkowo 10 kwietnia, 14:00

Ostatni mecz

W ramach XV kolejki Widawa grała w Nowym Dworze pod Trzebnicą - ze Spartą Będkowo i zremisowała 2:2. Różanka na Polach Marsowych we Wrocławia mierzyła się z innym beniaminkiem - Avią Ozorowice i zwyciężyła 2:0.

Ostatnie spotkanie:

Z Różanką zagramy piąty raz w historii i czwarty raz o punkty. Dotychczas dwie wygrane, jeszcze w C-klasie (sezon 2012/2013) - 3:1 u siebie i 2:1 w Lasku Osobowickim. Zwycięstwo w starciu towarzyskim przy Kominiarskiej - 9:0 oraz klęska na Polach Marsowych - 1:2. W tym ostatnim pojedynku jedynego gola dla "Widawian" strzelił Sebastian Szczypior.

Sytuacja kadrowa:

Tutaj jak zwykle nic nie wiadomo! Raczej nie zagra kapitan - Tomasz Iwanicki, który na ostatnim meczu złamał rękę. Na problemy zdrowotne narzekają również Daniel Szywała i Sebastian Szczypior. Niepewny jest na pewno - występ Marcina Stasiaka.

TOMTEX WIDAWA WROCŁAW - RÓŻANKA WROCŁAW

Data: 10 kwietnia 2016 r.
Dzień: niedziela
Miejsce: Tomtex Park, Wrocław - Widawa, ul. Kominiarska 62