B-klasa: Trudny wyjazd do Szewc!

• autor: Tomtex, 2016-06-11 10:16

W niedziele - 12 czerwca Tomtex Widawa Wrocław rozegra ostatnie wyjazdowe spotkanie w sezonie 2015/2016. "Widawianie" udadzą się do pobliskich Szewc na trudne starcie z tamtejszą Błyskawicą. Czy gracze Tomasza Słowińskiego znajdą receptę na pokonanie miejscowych i zanotują czwartą wygraną z rzędu?

Widawa końcówkę sezonu ma niezłą, patrząc na sytuację kadrową - trzy wygrane z rzędu napawają optymizmem i zwycięstwo z Szewcami byłoby czymś bardzo dobrym. Jednakże łatwo o takowe nie będzie, bo zespół Sławomira Matysiaka nie raz w tym sezonie pokazał, że w piłkę grać potrafi i jak już przegrywa to minimalnie. Błyskawica dwukrotnie remisowała z Ligotą Piękną, ogrywała Krzyżanowice, a także nieznacznie przegrywała z Sołtysowicami, Różanką, Malinem czy Krynicznem. Spacerku zatem nie będzie, ale miejmy nadzieje, że po końcowym gwizdku sędziego będziemy cieszyć się z odniesienia kolejnej wygranej!

O rywalu:

Błyskawica Szewce to klub z bogatymi tradycjami, który powstał w 1960 roku, ale nigdy nie zrobił wielkiej kariery na wyższym poziomie. Ostatnie 12 lat to występowanie na poziomie B-klasy - raz z lepszym, raz gorszym skutkiem. Co roku drużyna Sławomira Matysiaka traci swoje jasne punkty - nie ma już Michała Płazy, Radosława Szypy, Mateusza Świerka, Daniela Borowca czy Zbigniewa Wolańskiego. Odeszło też wielu innych graczy, czy to do Zorzy Pęgów czy do Dębu Kuraszków głównie. Od dwóch sezonów Błyskawica co roku znajduje się na dole tabeli i mając przebłyski fantastycznej gry.

Uważać trzeba również na takich graczy jak Patryk Kopczyński, Radosław Obel, Kamil Błachnio, bracia Romańczuk - Mateusz, Rafał i Damian, czy też Mateusz Wawrzykowski. W zimie do A-klasowej Zorzy Pęgów odszedł lider tej drużyny - Michał Płaza.

Co do stylu gry Szewc to ciężko go opisać. Zespół ten umie grać twardo, dobrze wygląda u niego wykonywanie stałych fragmentów gry, a także potrafi grać z kontry. Team ten jest zgrany i bardzo wyrównany - nie posiadający wielkich gwiazd. Tutaj liczy się kolektyw, który dobrze się rozumie i potrafi zaskoczyć każdego.

Strona internetowa klubu: http://szewce.futbolowo.pl/ (nieaktywna)

Fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/LZS-B%C5%82yskawica-Szewce-687268564699035/?fref=ts

Tutaj wszystkie sezony i szczegóły dotyczące tego zespołu - https://www.laczynaspilka.pl/druzyna/blyskawica-szewce,115422.html

Sytuacja w tabeli:

Widawa po 24 seriach gier zajmuje trzecie miejsce w stawce. Dotychczas 15 wygranych, 1 remis i osiem porażek. Bramki: 84:48. Szewce są 12 w tabeli z 19 oczkami, które uzbierali czterokrotnie wygrywając, siedem razy remisując i odnosząc 13 porażek. Bramki: 43:56.

Pozostałe mecze w kolejce:

Kometa Kryniczno - Różanka Wrocław 12 czerwca, 11:00
LKS Krzyżanowice - MKS Sołtysowice 12 czerwca, 11:00
Sparta Będkowo - Silesia Szymanów 12 czerwca, 11:00
Perła Węgrów - Start Strzeszów 12 czerwca, 11:00
Grom Ligota Piękna - Avia Ozorowice 12 czerwca, 11:00
Malinka Malin - Astor Głuchów Górny 12 czerwca, 14:00

Ostatni mecz

W ramach XXIV kolejki Widawa mierzyła się u siebie ze Startem Strzeszów i przegrała - 17:2.  Szewce natomiast zremisowały u siebie z Ligotą Piękną - 2:2.

Ostatnie spotkanie:

Z Szewcami zagramy szósty raz w historii. Dotychczas trzy wygrane (3:1, 4:3 i 3:2), remis (2:2) i porażka (2:4), to wszystko w ramach rozgrywek ligowych. Bramki: 14:12.

Sytuacja kadrowa:

Tutaj jak zwykle nic nie wiadomo! Na pewno nie zagrają kontuzjowani Tomasz Siemczyk, Daniel Szywała i Grzegorz Kozioł. Nie ma co liczyć na występy Grzegorza Domjana i Sebastiana Szczypiora. Niepewne są występy Krzysztofa Walata, Jakuba Brysia i Marcina Stasiaka.

BŁYSKAWICA SZEWCE - TOMTEX WIDAWA WROCŁAW

Data: 12 czerwca 2016 r.