Udany rozruch!

• autor: Tomtex, 2016-07-25 16:32

W ubiegłą sobotę - 23 lipca Tomtex Widawa Wrocław rozgrywając mecz z miejscowymi i kibicami widawskiego klubu uczcił pięciolecie jego istnienia. "Widawianie" nie byli zbyt łaskawi dla swojego rywala i pokonali go aż 10:0. Jednak wynik tego spotkania ważny nie był, ponieważ liczył się rozruch, wspólna zabawa i sportowa rywalizacja.

Relacji z meczu Tomtex Widawa Wrocław - Mieszkańcy i Kibice Widawy nie będzie. Będzie natomiast w miarę krótkie podsumowanie.

W bardzo piękne, ale i co za tym idzie - gorące, sobotnie popołudnie Widawa rozgrywała specjalny mecz z drużyną kibiców i mieszkańców Widawy. Było to drugie takie spotkanie w historii. Pierwsze miało, bowiem miejsce parę lat temu, kiedy to Tomtex świętował awans do B-klasy. Wtedy to padł remis 6:6, a w rzutach karnych lepsi okazali się widawscy kibice. Teraz po trzech latach 3 latach, grając już w całkiem innych składach - drużyna Tomasza Słowińskiego się zrewanżowała.

Zainteresowanie tym spotkaniem było, aczkolwiek nie tak duże jak na spotkaniach ligowych. Ekipa Kibiców i Mieszkańców miała do dyspozycji 13 zawodników (później doszły jeszcze dwie osoby), z kolei Tomtex posiadał o jednego gracza więcej. W szeregach Klubu Sportowego mogliśmy zobaczyć kilka nowych twarzy, które przebywają obecnie na tak zwanych testach. Takich graczy było sześciu - bramkarz - Misza Andrunyk (ten sam, który przed laty grywał na pozycji stopera, bądź bocznego obrońcy, ale teraz z powodu kontuzji przemianował się na golkipera), środkowy pomocnik - Grzegorz Messyasz, boczni pomocnicy - Hubert Głoś, Rafał Cichoń i Bartosz Pawłocz oraz napastnik - Tomasz Lech. Poza tym "starych twarzy" mieliśmy osiem. Byli to Krzysztof Wójcik, Patryk Żebryk, Daniel Chałupka, Andrzej Semotyuk, Tomasz Studnicki, Tomasz Iwanicki, Krzysztof Walat oraz Tomasz Pondel. Nie było kilku ważnych zawodników, którzy poprzedniej wiosny walczyli w widawskim trykocie o ligowe oczka. Mowa o Marcinie Stasiaku, Jakubie Brysiu, Piotrze Miklasie, Grzegorzu Kędzierskim, Marcinie Mackiewiczu, Miłoszu Jagodzińskim i co najważniejsze o Tomaszu Słowińskim, który opuścił drugi mecz w ostatnich czterech latach. To oznaczało, że nad grą Tomtexu piecze sprawować miał jego asystent - Michał Pondel.

Drużyna przez niego dowodzona nie dała żadnych szans swoim przeciwnikom wygrywając - 10:0. Wynik ten powinien być zdecydowanie wyższy, gdyby gracze w zielonych koszulkach dysponowali lepszą skutecznością i grali bardziej zespołowo. Co do postawy Kibiców i Mieszkańców to wyglądała ona bardzo dobrze w pierwszej połowie, po której "niebiescy" przegrywali tylko 0:2. W drugiej odsłonie nie dali jednak rady pod względem fizycznym i drużyna Widawy to wykorzystała, aplikując rywalom osiem goli. W teamie Michała Pondla na listę strzelców wpisało się pięciu zawodników. Cztery trafienia zanotował Tomasz Pondel. O jednego gola mniej strzelił Krzysztof Walat, zaś po jednej bramce zdobyli Daniel Chałupka i testowani - Tomasz Lech i Hubert Głoś.

Na koniec spotkania, mimo, że wynik zakończył się dość jasnym rozstrzygnięciem, zorganizowana została seria rzutów karnych. W tej już nie wyłaniano zwycięzcy, ale każdy mógł się sprawdzić strzelając z jedenastego metra. Wielu wyszło to na prawdę bardzo udanie.

Idea spotkania została więc zachowana, nikt po meczu nie wydawał się smutny. Kibice i Mieszkańcy żałowali, że mając kilka groźnych akcji - nie udało im się zdobyć gola honorowego. Zawodnicy, a w zasadzie ich trenerzy będą mieli spory ból głowy i nie chodzi tutaj o to, że gracze testowani pokazali się z dobrej strony, ale o to, że gołym okiem widać, że przed Widawą jeszcze dużo roboty, do której trzeba się na poważnie wziąć, by walczyć w grupie II wrocławskiej B-klasy - o najwyższe cele.

Specjalny mecz:

Tomtex Widawa Wrocław - Mieszkańcy i Kibice Widawy 10:0 (2:0)

Bramki: 4x T.Pondel, 3x Walat, Głoś, Lech, Chałupka

Składy:

Tomtex Widawa Wrocław:

Krzysztof Wójcik; Patryk Żebryk, Andrzej Semotyuk, Daniel Chałupka, Tomasz Studnicki; Hubert Głoś (testowany), Tomasz Iwanicki, Grzegorz Messyasz (testowany), Tomasz Pondel; Tomasz Lech (testowany), Krzysztof Walat

Zagrali również: Misza Andrunyk (testowany), Bartosz Pawłocz (testowany), Rafał Cichoń (testowany)

Mieszkańcy i Kibice Widawy:

Jakub Pondel; Kacper Sajan, Wojciech Bonter, Mateusz Kasprzyk, Mateusz Zyzek; Przemysław Pieńkosz, Wojciech Sroka, Ksawery Pieńkosz, Tomasz Burek; Aleksander Nowak, Marta Toczek

Zagrali również: Łukasz Czuchraj, Marcin Pondel, Misza Andrunyk, Krzysztof Wójcik, Michał Pondel, Władek Ukrainiec (nazwisko nieznane)

Rozkład bramek (brak notowania asyst):

1:0 - Głoś (3 minuta)
2:0 - T.Pondel (16 minuta)
3:0 - Lech (50 minuta)
4:0 - Walat (51 minuta)
5:0 - T.Pondel (53 minuta)
6:0 - Chałupka (56 minuta)
7:0 - T.Pondel (60 minuta)
8:0 - Walat (65 minuta)
9:0 - Walat (75 minuta)
10:0 - T.Pondel (77 minuta)

Żółta kartka: Chałupka (30 minuta)

Sędziował: Bartosz Mielczarek

Mecz w którym liczyła się tylko i wyłącznie zabawa, zakończył się wynikiem bardzo wysokim. Zespół Kibiców i Mieszkańców grał ambitnie, ale niestety zabrakło mu sił i Widawa to wykorzystała. Z punktu szkoleniowego gra Tomtexu wyglądała dobrze zaledwie przez 20 minut w całym meczu, ale przecież w tym meczu chodziło tylko i wyłącznie o rozruch. Testowani zawodnicy zaprezentowali się nieźle. Teraz trzeba wziąć się do roboty by dobrze przygotować się do sezonu. Już w poniedziałek - 25 lipca - kolejny trening - o godzinie 19:00 na naszym klubowym boisku przy ulicy Kominiarskiej 62, z kolei już w środę - 27 lipca sparing z Polonią Jaksonów w Jaksonowie o 18:30.

ZA UDZIAŁ W TYM WYDARZENIU (MECZU) SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I MOŻLIWE, ŻE W NAJBLIŻSZYM CZASIE CZĘŚCIEJ BĘDZIEMY ORGANIZOWAĆ TAKIE SPOTKANIA. :)