Podsumowanie okresu przygotowawczego

• autor: Tomtex, 2016-08-17 19:44

Już w niedziele rusza pierwsza kolejka ligowa w sezonie 2016/2017, a więc czas na podsumowanie okresu przygotowawczego. Z kim zagraliśmy, jak graliśmy, kto jak się zaprezentował i jak wyglądała sprawa treningów - o tym wszystkim w rozwinięciu!

W okresie przygotowawczym do sezonu 2016/2017 Tomtex Widawa Wrocław rozegrać miał sześć spotkań sparingowych. Na starcie "Widawianie" zmierzyli się w specjalnym meczu z okazji pięciolecia klubu z drużyną "Kibiców i Mieszkańców". To spotkanie Widawa wygrała gładko - 10:0 - notując udany rozruch. Pierwsze poważne starcie z drużyną z DZPN-u była to potyczka z B-klasową - Polonią Jaksonów. Z nią Tomtex wygrał 5:3. Po tym starciu zespół Tomasza Słowińskiego "skrzyżował rękawice" z A-klasowymi - Błękitnymi Gniechowice. To spotkanie przegrane - 3:5. Tyle spotkań Widawa rozegrała w przeciągu ośmiu dni w lipcu.

W sierpniu Widawa również zaplanowane miała trzy spotkania. Miało zacząć się od pojedynku z B-klasową Borowianką Borowa, ale ten rywal nie zjawił się na meczu (oddał go walkowerem) i rozegraliśmy gierkę wewnętrzną, która zakończyła się wynikiem 3:1. Przedostatnim pojedynkiem było starcie z kolejnym przedstawicielem B-klasy - MKS-em Sołtysowice. Kibice zgromadzeni na tym spotkaniu ujrzeli festiwal strzelecki zakończony pewnym zwycięstwem Tomtexu - 8:4. Na koniec osłabiona kadrowo Widawa zagrała z A-klasową - Szaluną Zębice i zremisowała z nią - 3:3.

Co do treningów to odbyło się ich osiem i na każdym frekwencja dopisywała. Największa liczba osób na zajęciach - 18. Najmniej - 10. Średnia ilość osób na treningu - 14.

Rozpiska gier:

1. Tomtex Widawa Wrocław - Kibice i Mieszkańcy Widawy 10:0 - 23 lipca
2. Polonia Jaksonów (B-klasa) - Tomtex Widawa Wrocław 3:5 - 27 lipca
3. Błękitni Gniechowice (A-klasa) - Tomtex Widawa Wrocław 5:3 - 30 lipca
4. Gierka wewnętrzna; Tomtex Widawa Wrocław I - Tomtex Widawa Wrocław II 3:1 - 7 sierpnia
5. Tomtex Widawa Wrocław - MKS Sołtysowice (B-klasa) 8:4 - 11 sierpnia
6. Szaluna Zębice (A-klasa) - Tomtex Widawa Wrocław 3:3 - 13 sierpnia

Ilość spotkań: 6 (5 z rywalami, 4 z rywalami z DZPN-u)
Wygrane: 4 (3)
Remisy: 1
Przegrane: 1
Bramki strzelone: 29
Bramki stracone: 15

Strzelcy (z uwzględnieniem meczu z kibicami i gierki wewnętrznej):

12 - Tomasz Pondel
3 - Krzysztof Walat, Rafał Szewczyk
2 - Tomasz Słowiński, Wojciech Sroka, Miłosz Jagodziński, Włodzmierz Grabowski
1 - Daniel Chałupka, Hubert Głoś, Tomasz Lech, Jakub Bryś, Marcin Mackiewicz

Najwięcej bramek strzelił ten, który pod względem strzeleckim ciągnął grę Widawy w rundzie wiosennej. Mowa o Tomaszu Pondlu, który zdeklasował swoich kolegów - strzelając 12 goli w przygotowaniach, a ogólnie takowych zdobyliśmy przecież 29. Drugimi pod tym względem byli Rafał Szewczyk i Krzysztof Walat, którzy po trafili do siatki rywali trzykrotnie. Czterech zawodników dwa razy znajdowało sposób na bramkarzy rywali, a pięciu uczyniło to po jednym razie. Z tego zaledwie dwóch nie będzie występowało w barwach naszej drużyny w rundzie jesiennej i są to Hubert Głoś oraz Marcin Mackiewicz (pierwszy nie zdecydował się na współprace, drugi odszedł z Widawy).

Asystenci (bez meczu z kibicami i gierki wewnętrznej):

6 - Tomasz Słowiński
4 - Tomasz Pondel
2 - Miłosz Jagodziński
1 - Wojciech Sroka, Tomasz Lech, Grzegorz Kozioł, Włodzimierz Grabowski, Jakub Bryś

Jeżeli chodzi o asysty to klasyfikacja takowych nie była liczona w meczu z kibicami i w gierce wewnętrznej. Tak więc uwzględniamy występy Widawian w czterech sparingach. Ośmiu zawodników zapisywało się w notesie sędziego po stronie asyst. Najlepszy w tej klasyfikacji z sześcioma kluczowymi podaniami był Tomasz Słowiński. Drugi - Tomasz Pondel z czterema asystami. Na najniższym stopniu uplasował się Miłosz Jagodziński z dwoma takimi zagraniami. Po razie swoich kolegów udanie obsługiwali Wojciech Sroka, Tomasz Lech, Grzegorz Kozioł, Włodzimierz Grabowski i Jakub Bryś.

Ilość występów:

6 - Misza Andrunyk
5 - Patryk Żebryk, Tomasz Pondel, Tomasz Słowiński, Daniel Chałupka, Miłosz Jagodziński
4 - Tomasz Studnicki, Tomasz Lech, Tomasz Iwanicki, Michał Pondel, Wojciech Sroka (dwaj ostatni jeden z tych meczów rozegrali w ekipie Kibiców i Mieszkańców)
3 - Jakub Pondel (testowany), Włodzimierz Grabowski (testowany), Przemysław Pieńkosz (dwaj ostatni jeden z tych meczów rozegrali w ekipie Kibiców i Mieszkańców)
2 - Wojciech Kosiński, Marcin Szadyn, Grzegorz Kozioł, Andrzej Semotyuk, Łukasz Michalski, Krzysztof Walat, Rafał Szewczyk, Hubert Głoś (testowany)
1 - Piotr Miklas, Jakub Bryś, Łukasz Łukasik (testowany), Grzegorz Messyasz (testowany), Artur Strzelczyk (testowany), Krzysztof Wójcik, Marcin Mackiewicz, Marcin Stasiak, Mateusz Zyzek, Wojciech Bonter, Kacper Sajan (wszyscy miejscowi).

W sparingach Widawy, zarówno licząc gierkę wewnętrzną i mecz z kibicami - zagrało 33 zawodników. Trzech z nich to byli miejscowi gracze z osiedla, z których dwóch wystąpiło w gierce wewnętrznej - Mateusz Zyzek (strzelił nawet gola) i Kacper Sajan, a jeden dzielnie walczył z Szaluną Zębice - Wojciech Bonter. Jeden zawodników - Marcin Mackiewicz zagrał z nami mimo, że już nie jest naszym zawodnikiem. Testowanych było 12 zawodników z czego tylko 6 udało się zakontraktować (Lech, Sroka, Pieńkosz, Andrunyk, Kosiński i Szewczyk). O dwóch graczy mocno się staramy (Grabowski i J.Pondel), a czterech nie podjęło z nami współpracy (Messyasz, Łukasik, Głoś i Strzelczyk).

Co do ilości rozegranych spotkań to królował w tej statystyce Misza Andrunyk, który był dostępny na sześciu potyczkach. Drudzy po tym względem byli panowie; Słowiński, Chałupka, T.Pondel, Jagodziński i Żebryk. Na najniższym stopniu podium umiejscowili się Tomaszowie; Studnicki, Lech i Iwanicki, Michał Pondel i Wojciech Sroka.