PP: Szóste podejście i liczenie na przychylny los!

• autor: Tomtex, 2016-08-23 09:38

W najbliższą środę Widawa powalczy o pierwszy w historii awans do dalszej rundy w Okręgowym Pucharze Polski. W szóstym podejściu drużyna Tomasza Słowińskiego zagra z przedstawicielem wrocławskiej Okręgówki - Wratislavią Wrocław. Czy "Widawianie" w końcu staną na wysokości zadania i przejdą do następnej rundy?

Pierwszy mecz sezonu w wykonaniu Widawy był udany. Zespół z Kominiarskiej wygrał na trudnym terenie w Szewcach - 5:1, ale niestety okupił to starcie dwoma kontuzjami. Teraz zagra z w rundzie wstępnej Okręgowego Pucharu Polski z drużyną z wrocławskiej Okręgówki - MKP Wratislavia Wrocław. Czy osłabieni kadrowo gracze Tomasza Słowińskiego zagrają dobry mecz, nie skompromitują się w walce w wyżej notowanym rywalem i pokuszą się o awans do dalszej fazy rozgrywek?

O rywalu:

Młodzieżowy Klub Sportowy Wratislavia Wrocław powstał 14 stycznia 1987 roku, ale portal 90minut.pl ma dane na temat tego zespołu od sezonu 2005/2006. Od tamtej pory zespół ten zagrał trzy sezony w B-klasie, trzy w A-klasie i ostatnie cztery w Okręgówce. Poprzedni sezon był dla "Wrati" najgorszym w O-klasie, bowiem zajęła 12 miejsce w stawce (wcześniej dwa razy czwarte miejsce). Obecnie trenerem tej drużyny jest Pan Grzegorz Sajewicz.

W historii Wratislavii rzemiosła piłkarskiego uczyło się wielu znanych graczy. Byli to m.in Dariusz Sztylka, Krzysztof Wołczek, Robert Menzel czy też Adrian Bergier.

W kadrze Wratislavii występuje wielu dobrych zawodników w różnym wieku (w tym kilku zdolnych juniorów). Liderami tej ekipy są Maciej Bogacki i Patryk Kotecki. Poza w MKP występują; Krzysztof Suchecki, Michał Guźniczak i Marcin Lachowicz.

Miejski Klub Sportowy oprócz sekcji w Okręgówce, posiada również zespół rezerw w C-klasie, a także wiele grup młodzieżowych Młodzików, Orlików, Żaków i Bambinisów.

Strona internetowa klubu: http://wratislaviawroclaw.futbolowo.pl/

Fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/mkpwratislaviawroclaw/?fref=ts

Tutaj wszystkie sezony i szczegóły dotyczące tego zespołu - http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=438&id_sezon=89

Sytuacja w tabeli:

Widawa w B-klasie po pierwszej kolejce i wygranej 5:1 z Szewcami, zajmuje ex-quo czwarte miejsce ze Startem Strzeszów. Wratislavia również rozegrała dotychczas jedno spotkanie o punkty, zwyciężyła w nim i dzięki temu zajmuje trzecią lokatę w stawce.

Ostatni mecz:

Widawa w ostatnim meczu ligowym w B-klasie, wygrała w Szewcach z tamtejszą Błyskawicą - 5:1. Z kolei Wratislavia wygrała w Bierutowie z Widawą - 2:1, w ramach ligi Okręgowej.

Ostatnie spotkanie:

Z Wratislavią zagramy drugi raz w historii. Pierwszy raz miał miejsce 22 sierpnia 2012 roku. Wtedy Młodzieżowy Klub Piłkarski jako przedstawiciel wrocławskiej A-klasy rozbił C-klasową Widawę - 9:1, a jedynego gola zdobył Jakub Bryś.

Sytuacja kadrowa:

Tutaj jak zwykle nic nie wiadomo! Ogromna jest lista kontuzjowanych. Są to Krzysztof Walat, Wojciech Sroka, Piotr Miklas, Tomasz Studnicki, Tomasz Lech, Daniel Chałupka i możliwe, że tylko dwójka z tej listy będzie dostępna do gry. Bardzo niepewne są losy występów Tomasza Pondla, Grzegorza Kozioła i Marcina Stasiaka.

TOMTEX WIDAWA WROCŁAW - WRATISLAVIA WROCŁAW

Data: 24 sierpnia 2016 r.
Dzień: środa
Miejsce: Wrocław - Tomtex Park, Kominiarska 62