B-klasa: Zrewanżować się za wiosenny blamaż!

• autor: Tomtex, 2016-09-06 11:19

Już w najbliższą niedzielę Tomtex Widawa Wrocław rozegra czwarte spotkanie w ramach rozgrywek B-klasy. "Widawianie" podejmą przy Kominiarskiej - Malinkę Malin. Czy drużyna Tomasza Słowińskiego podtrzyma dobrą passę meczów bez przegranej w lidze i zanotuje wygraną? Przekonamy się!

Bardzo zacięty pojedynek szykuje nam się w niedziele 11 września. Na Widawę przyjeżdża Malinka Malin i będzie chciała zgarnąć komplet oczek. "Widawianie" mają powody do rewanżu, bowiem na tym obiekcie zostali rozbici wiosną - 0:6. Czy defensywie "pomarańczowo-czarnych" uda się zatrzymać fenomenalny duet przeciwników - Robert Rosiński-Tomasz Moskal i znowu zapunktować? Czas pokaże!

O rywalu:

Malinka Malin według portalu 90minut.pl gra na poziomie niższych lig amatorskich od sezonu 2005/2006. Od tej pory rozegrała już jedenaście sezonów i aż dziesięć na poziomie B-klasy. Największym sukcesem tej drużyny jest awans do Serie A w 2007 roku, ale słaba gra w tejże klasie rozgrywkowej przyczyniła się do szybkiego spadku. Od tamtej pory Malin nie potrafi się odbudować, chociaż w ostatnich latach podejmował już walkę o powrót do A-klasy. Było to w sezonie 2014/2015, kiedy to zespół ten zajął na koniec sezonu trzecie miejsce. Od tamtej pory w ekipie naszego najbliższego rywala występują znani z występów w dawnej pierwszej lidze - Robert Rosiński i Tomasz Moskal. Obaj stanowią o sile Malinki i trudno bez nich wyobrazić sobie obecnie grę tej drużyny.

Gra tej drużyny już od ponad roku opiera się na tym co "spłodzi" duet byłych ligowców - Tomasz Moskal-Robert Rosiński. Obecność tej dwójki sprawia, że silną bronią Malinki są stałe fragmenty gry i ogólnie dośrodkowania w pole karne na byłego rosłego napastnika m.in Odry Wodzisław Śląski. Od tego sezonu tej dwójce pomaga będący w dobrej formie strzeleckiej Piotr Krykwiński. Gorzej sprawa ma się w defensywie gdzie trudno szukać liderów, chociaż jednym z nich jest niewątpliwie bramkarz - Kamil Cebula, który zanotował w tym sezonie już wiele świetnych interwencji.

Malin od kliku lat rozgrywa swoje spotkania nie w rodzinnej wiosce, a w pobliskich. W zeszłym sezonie grała w Krynicznie, w obecnym - w Ligocie Pięknej.

Strona internetowa klubu: brak

Fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/KSMalinka-Malin-284997691695784/?fref=ts

Tutaj wszystkie sezony i szczegóły dotyczące tego zespołu - https://www.laczynaspilka.pl/druzyna/malinka-malin,115428.html

Sytuacja w tabeli:

Malin jest szósty z sześcioma punktami na koncie po odniesieniu dwóch wygranych i zanotowaniu porażki. Bramki: 10:7. Widawa z kolei jest trzecia z siedmioma punktami (2 zwycięstwa i remis) i bilansem bramek - 11:2.

Pozostałe mecze w kolejce:

Grom Ligota Piękna - SKS Głuchów Górny 11 września, 11:00
Start Strzeszów - Sparta Skarszyn 11 września, 11:00
Kometa Kryniczno - Płomień Wisznia Mała 11 września, 11:00
LKS Krzyżanowice - Odra Uraz 11 września, 11:00
Błyskawica Szewce - Sparta Będkowo 11 września, 11:00
KS Krościna Wielka - Perła Węgrów 11 września, 14:00

Ostatni mecz

W ostatnim meczu Widawa zremisowała 1:1 ze Startem Strzeszów na wyjeździe. Malin natomiast w Urazie rozbił Odrę - 7:0.

Ostatnie spotkanie:

Z Malinką zagramy ósmy raz w historii. Raz był to mecz sparingowy - wygrany przez "Widawian" przy Kominiarskiej - 7:1. Pozostałe potyczki to już były o ligowe punkty. Dotychczas trzy wygrane - 7:2 i 7:3 u siebie oraz 5:4 na wyjeździe. Były także trzy porażki - 4:6 u siebie, 0:1 na wyjeździe oraz 0:6 przed własnymi kibicami jako gość.

Sytuacja kadrowa:

Tutaj jak zwykle nic nie wiadomo! Nie zagrają kontuzjowani - Daniel Chałupka, Wojciech Sroka, Tomasz Lech, Krzysztof Walat oraz Patryk Żebryk. Możliwe, że do gry wrócą Tomasz Pondel i Piotr Miklas. Niepewne są występy Grzegorza Kozła i Marcina Stasika. Reszta to wielka niewiadoma!

TOMTEX WIDAWA WROCŁAW - MALINKA MALIN

Data: 11 września 2016 r.
Dzień: niedziela
Miejsce: Tomtex Park, Wrocław - Widawa, Kominiarska 62