B-klasa: Nie przestraszyć się Skarszyna!

• autor: Tomtex, 2016-09-16 23:53

Już jutro Tomtex Widawa Wrocław rozegra piąte spotkanie ligowe w sezonie 2016/2017. "Widawianie" udadzą się do Skarszyna, aby zmierzyć się z miejscową Spartą. Czy gracze Tomasza Słowińskiego w końcu przezwyciężą kłopoty kadrowe, zaprezentują się z dobrej strony i powalczą o punkty na obiekcie spadkowicza?

Już w piątej kolejce Widawa rozegra bardzo trudne spotkanie. Gracze Tomasza Słowińskiego pojadą do Skarszyna na boisko wicelidera, po to, aby powalczyć o kolejne ligowe punkty. Zadanie przed Tomtexem stoi bardzo, bardzo trudne, bowiem zespół trenera Nowaka nie tylko od samego początku pokazuje bardzo dobry futbol, ale przede wszystkim jest spadkowiczem z A-klasy i chce za wszelką cenę do niej wrócić. Czy "Widawianie" pokrzyżują im plany? Czy jednak przestraszą się silnego przeciwnika i zostaną jego kolejną ofiarą? Zobaczymy!

O rywalu:

Sparta Skarszyn według portalu 90minut.pl gra na poziomie niższych lig amatorskich od sezonu 2003/2004. Powstała natomiast w 1973 roku. Od tej pory rozegrała już trzynaście sezonów i aż dziewięć na poziomie A-klasy. Największym sukcesem tej drużyny jest awans do Serie A w 2007 roku. Potem przez kolejne 9 lat Uczniowski Ludowy Klub Sportowy grał na tym poziomie rozgrywek, ale w minionej kampanii ligowej - 2015/2016 się z nią pożegnał, spadając z grupy II - A-klasy do grupy II - B-klasy Był to dla niej fatalny sezon, gdzie zajęli ostatnie miejsce w stawce, zgarniając zaledwie 11 oczek (bramki 38-100) w 26 spotkaniach. Teraz zespół spod Trzebnicy ma zamiar się odbudować i w 2017 roku świętować powrót do klasy A.

Sparta to bardzo dobrze zorganizowana drużyna, w której mamy mieszankę młodych zawodników z tymi bardziej doświadczonymi. Gracze tej drużyny lubują się w grze siłowej, bowiem wielu z nich ma do tego idealne warunki. Największą bronią "białych" są szybkie ataki i kontrataki. Na każdy mecz ULKS ma prosty plan - rzuca się na rywala, robi sobie przewagę i później stara się umiejętnie rozgrywać piłkę. Posiada również kilka, aczkolwiek bardzo niewiele wad. Bardzo często brakuje zawodnikom tej drużyny skuteczności pod bramką rywala, a często także sił.

Spartę co mecz wspiera bardzo liczna rzesza kibiców, a sam obiekt w Skarszynie jest jak na realia B-klasy - przepiękny.

Trenerem Skarszyna jest Pan Krzysztof Nowak. Średnia wieku jego zespołu wynosi 26,5 lat. Największą gwiazdą tej drużyny jest Jarosław Kotwicki.

Strona internetowa klubu: http://spartaskarszyn.futbolowo.pl/

Fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/ULKS-Sparta-Skarszyn-141869569319592/

Tutaj wszystkie sezony i szczegóły dotyczące tego zespołu - https://www.laczynaspilka.pl/druzyna/malinka-malin,115428.html

Sytuacja w tabeli:

Skarszyn jako jedyna z dwóch drużyn w obecnym sezonie może legitymować się kompletem 12 punktów. Dotychczas 4 spotkania i 4 wygrane z bilansem bramek; 17:3. To daje Sparcie drugie miejsce w tabeli. Widawa z kolei jest trzecia z dziesięcioma oczkami (3 wygrane i remis). Bramki: 16:3.

Pozostałe mecze w kolejce:

Perła Węgrów - Kometa Kryniczno 18 września, 11:00
SKS Głuchów Górny - Błyskawica Szewce 18 września, 11:00
Malinka Malin - LKS Krzyżanowice 18 września, 11:00
Odra Uraz - KS Krościna Wielka 18 września, 14:00
Sparta Będkowo - Start Strzeszów 18 września, 14:00
Płomień Wisznia Mała - Grom Ligota Piękna 17 września, 17:00

Ostatni mecz

W ostatnim meczu Widawa wygrała u siebie z Malinem - 4:1, z kolei Skarszyn zwyciężył w Strzeszowie - 2:1.

Ostatnie spotkanie:

Ze Spartą Skarszyn zagramy pierwszy raz w historii!

Sytuacja kadrowa:

Tutaj jak zwykle nic nie wiadomo! Nie zagrają kontuzjowani - Daniel Chałupka, Wojciech Sroka, Tomasz Lech, Krzysztof Walat oraz Patryk Żebryk. Nie wystąpią także Tomasz Studnicki i Piotr Uliński. Niepewne są losy występów Piotra Miklasa, Marcina Stasiaka, Rafała Szewczyka i Marcina Szadyna.

SPARTA SKARSZYN - TOMTEX WIDAWA WROCŁAW

Data: 18 września 2016 r.
Dzień: niedziela
Miejsce: Skarszyn