B-klasa: Utrzymać fotel lidera!

• autor: Tomtex, 2016-09-22 22:18

Już jutro Tomtex Widawa Wrocław rozegra szóste spotkanie ligowe w sezonie 2016/2017. "Widawianie" przed własną publicznością podejmą czwartą siłę ligi - LKS Krzyżanowice. Czy drużyna Tomasza Słowińskiego w dobie kryzysu kadrowego pokaże się z bardzo dobrej strony, wygra i utrzyma fotel lidera? Czas pokaże!

Po bardzo cennej wygranej w Skarszynie, Widawa wraca na własne boisko i będzie chciała znowu zapunktować. Pierwszy raz od dawien dawna, Tomtex zasiaduje na fotelu lidera i nie będzie chciał spaść z niego po jednej rozegranej kolejce. Zespół z Kominiarskiej czeka jednak bardzo ciężkie zadanie, bowiem zmierzy się z LKS-em Krzyżanowice, czyli drużyną, z którą nigdy łatwo mu się nie gra. Do tego dochodzi fakt zdziesiątkowania kadrowego u gospodarzy. Trzeba jednak grać, a jeżeli chce się walczyć o najwyższe cele - trzeba wygrywać z najlepszymi!

O rywalu:

LKS Krzyżanowice powstał 1 września 2007 roku, czyli nie tak dawno świętował ósmy rok istnienia klubu. Do tej pory Ludowy Klub Sportowy występował głównie na poziomie B-klasy, ale miał też epizody w C-klasie (sezon 2007/2008 - zwycięstwo w niej) oraz w A-klasie (sezon 2013/2014 - rychły spadek). Ogółem obecna kampania ligowa jest ósmą na szczeblu B-klasy. Po dobrym starcie obecnego sezonu zawodnicy Marka Jarzynowskiego chcą z powrotem uzyskać awans do Serie A.

Zespół z Krzyżanowic od nowego sezonu prowadzi duet trenerski - Marek Jarzynowski- Andrzej Świerczek.

Co do gry, to LKS prezentuje się bardzo dobrze. Zawsze zespół ten cechowała fantastycznie zorganizowana defensywa, a w tym sezonie jeszcze w napadzie - wygląda to bardzo dobrze. Ludowy Klub Sportowy potrafi grać z kontry, ale równie dobrze radzi sobie w ataku pozycyjnym. Zespół ten jest bardzo zgrany i nieustępliwy w dążeniu do celu - z nimi zawsze gra się ciężko.

Jeżeli zaś chodzi o kluczowe postacie, to liderem środka pola jest doświadczony rozgrywający Marek Słowiński, bez którego zespół ten miałby ogromną wyrwę w środkowej strefie. W bloku defensywnym bardzo wiele zależy od fantastycznego bramkarza - Tomasza Kapłońskiego, którego wspierają środkowi obrońcy - Marek Jarzynowski i Rafał Paszkowski. W ofensywie zaś mamy Daniela Oręziaka i Adriana Szyngierę, a od tego sezonu także młodego (byłego juniora Ślęzy Wrocław) - Norberta Barańskiego.

Strona internetowa klubu: http://lkskrzyzanowice.futbolowo.pl/

Fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/ludowyklubsportowykrzyzanowice?fref=ts

Tutaj wszystkie sezony i szczegóły dotyczące tego zespołu - https://www.laczynaspilka.pl/druzyna/lks-krzyzanowice,115427.html

Sytuacja w tabeli:

Krzyżanowice są czwarte z 12 punktami w dorobku (4 wygrane i porażka). Bramki: 24:6. Widawa z kolei jest liderem z trzynastoma oczkami (4 wygrane i remis). Bramki: 19:5.

Pozostałe mecze w kolejce:

Kometa Kryniczno - Odra Uraz 25 września, 11:00
Start Strzeszów - SKS Głuchów Górny 25 września, 11:00
Grom Ligota Piękna - Perła Węgrów 25 września, 11:00
Błyskawica Szewce - Płomień Wisznia Mała 25 września, 11:00
KS Krościna Wielka - Malinka Malin 25 września, 15:00
Sparta Skarszyn - Sparta Będkowo 25 września, 15:00

Ostatni mecz

W ostatnim meczu Widawa wygrała w Skarszynie ze Spartą - 3:2, natomiast Krzyżanowice w Ligocie Pięknej pokonały Malinkę Malin - 3:2.

Ostatnie spotkanie:

Z LKS-em zagramy szósty raz w historii. Dotychczas cztery spotkania ligowe i dwa towarzyskie. W sparingach uzyskaliśmy remis - 2:2 i zwycięstwo 7:5. Z kolei w lidze zwyciężyliśmy 3:2, 2:0 - u siebie i 6:1 - na wyjeździe, a także raz przegraliśmy, w Krzyżanowicach - 0:2.

Sytuacja kadrowa:

Tutaj jak zwykle nic nie wiadomo! Nie zagrają kontuzjowani - Daniel Chałupka, Wojciech Sroka, Tomasz Lech, Krzysztof Walat, Miłosz Jagodziński i Patryk Żebryk. Nie wystąpią również Marcin Stasiak, Piotr Miklas, Jakub Bryś i Misza Andrunyk. Niepewne są występy Marcina Szadyna i Rafała Szewczyka.

TOMTEX WIDAWA WROCŁAW - LKS KRZYŻANOWICE

Data: 25 września 2016 r.
Dzień: niedziela
Miejsce: Tomtex Park, Wrocław-Widawa, ul.Kominiarska 62