B-klasa: Podnieść się o blamażu!

• autor: Tomtex, 2016-10-01 20:32

Już jutro Tomtex Widawa Wrocław rozegra siódme spotkanie w sezonie ligowym 2016/2017. "Widawianie" pojadą pod Trzebnice, do Nowego Dworu na starcie ze Spartą Będkowo. Czy Tomasz Słowiński i spółka w końcu przełamią złą passę i wygrają na obiekcie Sparty pierwszy raz w historii? Zobaczymy.

Po blamażu z Krzyżanowicami - Widawa musi się podnieść! Łatwo jednak nie będzie, bo w Nowym Dworze gracze Tomasza Słowińskiego jeszcze ani razu w historii nie wygrali. Jednakże, żeby myśleć o grze, o najwyższe cele - "pomarańczowo-czarni" muszą w końcu się przełamać. Miejmy nadzieje, że nasza drużyna pokaże, że ubiegłotygodniowa klęska była tylko i wyłącznie wypadkiem przy pracy. Czy uda im się zwyciężyć? Czas pokaże!

O rywalu:

Sparta Będkowo powstała w 1974, ale posiłkując się portalem 90minut.pl - znamy statystyki tej drużyny od sezonu 2002/2003. Od tamtego sezonu "Będkowianie" grają na poziomie B-klasy i większych sukcesów w niej nie odniosła. Co roku zespół ten zapewnia sobie spokojne utrzymanie i tym razem powinno być podobnie. Sparta w przeciągu ostatnich kilkunastu lat zagrała również raz w Okręgowym Pucharze Polski, ale również bez sukcesów.

Od ponad dwóch lat "Spartanie" rozgrywają swoje spotkania nie w rodzimym Będkowie, ale w Nowym Dworze pod Trzebnicą. To dlatego, że w miejscu ich dawnego boiska odbywa się budowa nowej drogi do Poznania.

Będkowo cechuje spokojna gra, cechująca proste środki, które często są bardzo skuteczne. W obronie dowodzi bramkarz - Grzegorz Wojciechowski, w ataku bracia Mazijowie - Kamil i Miłosz, a ważną częścią drużyny jest niespełna 70-letni rozgrywający - Józef Ulatowski, który jest ikoną Sparty, który z każdym kolejnym rokiem - grywa coraz mniej. Poza tym reszta zawodników prezentuje dobry poziom i jest w stanie z każdym powalczyć o zwycięstwo z każdym. Drużyna ta w tym sezonie pokazała, że w piłkę grać potrafi - osiem punktów w sześciu spotkaniach to dobry wynik.

Sytuacja w tabeli:

Będkowo jest ósme z 8 punktami w dorobku (2 wygrane, 2 remisy i 2 porażki). Bramki: 12:5. Widawa z kolei jest piąta z trzynastoma oczkami (4 wygrane, remis i porażka). Bramki: 19:10.

Pozostałe mecze w kolejce:

Płomień Wisznia Mała - Start Strzeszów 2 października, 11:00
LKS Krzyżanowice - KS Krościna Wielka 2 października, 11:00
Perła Węgrów - Błyskawica Szewce 2 października, 11:00
SKS Głuchów Górny - Sparta Skarszyn 2 października, 11:00
Malinka Malin - Kometa Kryniczno 2 października, 13:00
Odra Uraz - Grom Ligota Piękna 2 października, 14:00

Ostatni mecz

W ostatnim meczu Widawa przegrała u siebie z Krzyżanowicami - 1:5, natomiast Będkowo uległo w Skarszynie - 0:4.

Ostatnie spotkanie:

Ze Spartą Będkowo zagramy szósty raz w historii. We wszystkich spotkaniach przy Kominiarskiej zanotowaliśmy trzy wygrane (bez straty bramki); 2:0, 11:0 oraz ostatnio 5:0 (bramki strzelali 2x Radosław Dudek i po razie Sebastian Szczypior, Jakub Bryś oraz Tomasz Słowiński). W delegacjach sprawa wygląda o wiele gorzej. Dotychczas remis - 7:7 oraz przegrana 1:2.

Sytuacja kadrowa:

Tutaj jak zwykle nic nie wiadomo! Nie zagrają kontuzjowani - Wojciech Sroka, Tomasz Lech, Krzysztof Walat, i Miłosz Jagodziński Nie wystąpią również Marcin Szadyn, Rafał Szewczyk i Daniel Chałupka. Niepewne są występy Grzegorza Kozła, Włodzimierza Siwaka i Andrzeja Semotyuka.

SPARTA BĘDKOWO - TOMTEX WIDAWA WROCŁAW

Data: 2 października 2016 r.
Dzień: niedziela
Miejsce: Nowy Dwór k.Trzebnicy