Orla Korzeńsko 8:0 Tomtex Widawa Wrocław
Polonia II Jaksonów 1:6 Tomtex Widawa Wrocław
WKS Muchobór Wrocław 1:0 Tomtex Widawa Wrocław
Tomtex Widawa Wrocław 7:1 PKS Augustyn Wrocław
Tomtex Widawa Wrocław 9:1 Mieszkańcy&Kibice
Tomtex Widawa Wrocław 1:2 Zorza Pęgów

Aktualności

B-klasa: Planowa wygrana z Krościną Wielką

• autor: Tomtex, 2016-10-14 15:41

W ubiegłą niedzielę Tomtex Widawa Wrocław rozegrał ósme spotkanie w sezonie 2016/2017. Na Kominiarską przyjechała "czerwona latarnia ligi", czyli Krościna Wielka. "Widawianie" bez większych problemów ograli swojego przeciwnika - 10:0 i mogli dopisać sobie kolejne trzy oczka w dorobku!

Deszczowa niedziela - 9 października, ale mimo tego trzeba było grać o kolejne ligowe punkty. Na Widawę przyjechał ostatni zespół w stawce - KS Krościna Wielka, która dotychczas wszystkie mecze przegrała, a przede wszystkim straciła aż 73 bramki strzelając zaledwie 6. "Widawianie" po wysokiej wygranej z Będkowem, teraz również musieli zgarnąć komplet punktów - wygrać pewnie, nie złapać kontuzji i polepszyć swoich dorobek bramkowy. Do tego potrzebny był skład mniej więcej podobny jak tydzień wcześniej w Nowym Dworze. No i podobny był. Trener Tomasz Słowiński nie mógł skorzystać m.in z usług Marcina Stasiaka, Jakuba Brysia, Macieja Kędziora, nie wspominając już o długiej liście graczy kontuzjowanych, o której już wspominać nie będziemy (Miłosz Jagodziński, Wojciech Sroka, Tomasz Lech, Daniel Chałupka i kilku innych). Gospodarze mieli jednak do dyspozycji 14 zawodników, a pierwszy skład wyglądał następująco; Wojciech Kosiński; Włodzimierz Siwak, Andrzej Semotyuk, Łukasz Michalski, Tomasz Studnicki; Tomasz Pondel, Tomasz Iwanicki, Tomasz Słowiński, Włodzimierz Grabowski, Grzegorz Kozioł i Piotr Miklas. Na ławce usiedli Misza Andrunyk, Patryk Żebryk i...Michał Siwak - nowy zawodnik. Co do rywali to przyjechali w 11 i to nie wróżyło dla nich nic dobrego.

Podobnie jak w spotkaniu z Będkowem, tak i w starciu z Krościną Wielką - od samego początku Widawa narzuciła rywalowi swój styl grania, ciągle atakowała i przebywała z piłką na połowie przeciwników. Ci "okopali się" pod własnym polem karnym i robili wszystko, aby przeszkadzać ekipie gospodarzy. To im się udawało dosyć długo, ale to nie tylko ich zasługa, bo wielokrotnie "Widawianie" nie wykazywali się dobrą skutecznością, a parę razy z dobrej strony pokazywał się golkiper przyjezdnych. Wynik spotkania został otworzony w 14 minucie i było to trafienie wynikające z bezapelacyjnej przewagi miejscowych. Z prawej strony w pole karne dobrze piłkę zacentrował Kozioł, a tam odnalazł się Miklas, który sprytnym uderzeniem głową zaskoczył golkipera KS-u. 1:0. Po tej sytuacji ataki Widawy nie ustępowały, a wraz z nią nie ustępowała beznadziejna skuteczność. Liczne okazje zmarnowali - Miklas, T.Pondel, Grabowski i Słowiński. Ogrom strzałów - słupki, poprzeczki i interwencje bramkarza. Najbliższej gola byli jednak obrońcy Tomtexu a dokładniej Studnicki i Michalski. Pierwszy w sytuacji sam na sam z bramkarzem, podciął futbolówkę nad poprzeczką, drugi natomiast uderzył tak, że piłkę na poprzeczkę z trudem sparował bramkarz. Niemoc strzelecka została przełamana w 35 minucie. Swojego drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Miklas po "centrostrzale" T.Pondla. 2:0. Nie minęło 60 sekund a mieliśmy kolejnego gola. Z prawej strony w pole karne zagrywał Siwak. Piłkę przejął Miklas i strzałem przy dalszym słupku - zaskoczył bramkarza. 3:0. Do przerwy padły jeszcze trzy bramki to w odstępie trzech minut (od 40 do 42 minuty). Najpierw strzał jednego z kolegów dobrze dobił Pondel. Później do siatki dwukrotnie trafił Grabowski. Najpierw w sposób niezwyczajny, a po chwili poprzez piękny strzał sprzed pola karnego! 6:0. Do przerwy wynik już się nie zmienił. Krościna Wielka nie oddała żadnego strzału na bramkę Kosińskiego, w ogóle bardzo rzadko udawało się tej drużynie przejść przez połowę Widawy.
    W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, no może oprócz intensywności. Widawa mając pewny wynik - starała się w koronkowy sposób rozmontować defensywę rywali, wielokrotnie marnując dogodne okazje. Wiele strzałów z różnych pozycji oddali Pondel, Słowiński, Grabowski, a także Iwanicki, ale żaden z takowych do siatki wpaść nie chciał. Do czasu, a dokładniej do 58 minuty. Kiedy to po podaniu Grabowskiego, strzałem sprzed pola karnego, tuż przy słupku - golkipera "błękitnych" zaskoczył Słowiński. 7:0. Cztery minuty później po akcji lewą stroną Kozła, zakończoną płaskim dograniem w pole karne, do "pustaka" trafił T.Pondel. 8:0. Przy tym wyniku zaczął się festiwal zmian. Za Kozła wszedł debiutant - Siwak, za T.Pondla - Żebryk, a za Grabowskiego - Andrunyk. Te roszady co prawda wprowadziły świeżość, ale także zmieniły obraz gry, bowiem dogodnych sytuacji było trochę mniej niż wcześniej. Blisko kolejnych bramek byli kuzyni Siwakowie. Włodek z bliska trafił wprost w obrońcę asekurującego bramkę, natomiast Michał uczynił to samo, ale w sytuacji jeden na jeden. W 80 minucie mieliśmy dziewiątego gola i to po rzucie karnym. Takowy został odgwizdany za perfidną rękę w polu karnym, a pozytywnym egzekutorem "jedenastki" został Słowiński. 9:0. Dopiero w tym czasie Krościna Wielka przeprowadziła dwie udane okazje po kontrach. Najpierw po błędzie przy wyprowadzaniu piłki, mając przed sobą odsłoniętą dużą część bramki - fatalnie spudłował snajper gości (poślizgnął się). Po chwili byliśmy świadkami jedynego celnego strzału, który pewnie został wyłapany przez Kosińskiego. Tuż przed gwizdkiem kończącym spotkanie swojego gola strzelił...Andrunyk, wykorzystując zagranie Słowińskiego. 10:0. Już więcej goli nie padło i Widawa wygrała pewnie - 10:0.

B-klasa:

Tomtex Widawa Wrocław - KS Krościna Wielka 10:0 (6:0)

Bramki: 3x Miklas, 2x T.Pondel, 2x Grabowski, 2x Słowiński, Andrunyk

Skład: Kosiński; W.Siwak, Semotyuk, Michalski, Studnicki; T.Pondel (65' Żebryk), Iwanicki, Słowiński (K), Kozioł (62' M.Siwak), Grabowski (70' Andrunyk); Miklas

Rozkład bramek:

1:0 - Miklas as. Kozioł (14 minuta)
2:0 - Miklas as. T.Pondel (35 minuta)
3:0 - Miklas as. W.Siwak (36 minuta)
4:0 - T.Pondel bez asysty (40 minuta)
5:0 - Grabowski as. T.Pondel (41 minuta)
6:0 - Grabowski as. Kozioł (42 minuta)
7:0 - Słowiński as. Grabowski (58 minuta)
8:0 - T.Pondel as. Kozioł (62 minuta)
9:0 - Słowiński (80 minuta - rzut karny)
10:0 - Andrunyk as. Słowiński (89 minuta)

Planowa wygrana, pewne zwycięstwo, kolejny już popis nieskuteczności, bowiem choć wynik dwucyfrowy, to jednak powinien być zdecydowanie wyższy. Cieszą tak więc trzy punkty, poprawiony bilans bramkowy i czyste konto. Nadal nie można się poddawać i walczyć trzeba w kolejnych spotkaniach o następne ligowe skalpy. Już w niedziele gramy na ciężkim terenie w Głuchowie Górnym.