Zapowiedź 10 kolejki

• autor: Tomtex, 2016-10-22 21:18

Już jutro rozegrana zostanie dziesiąta kolejka spotkań w grupie II wrocławskiej B-klasy. W niej kibice zobaczą tradycyjnie siedem spotkań, w tym kilka naprawdę ciekawych. Więcej o tym co dziać będzie się w niedziele - 23 października - w rozwinięciu!

1. Tomtex Widawa Wrocław - Kometa Kryniczno, Wrocław - Widawa, godz. 11:00. Sędziuje: Węglewski

Kolejka numer 10 rozpocznie się na pięciu różnych boiskach, w tym także na Widawie we Wrocławiu, gdzie dojdzie do hitu kolejki. Na boisko czwartego w tabeli Tomtexu zawita lider - Kometa Kryniczno. Faworytem tego spotkania będą goście, którzy wygrali ostatnie osiem spotkań z rzędu, posiadając najlepszą ofensywę i defensywę w lidze. "Widawianie" jednak marząc o walce o najwyższe cele, nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów, bowiem w razie porażki ich strata do ekipy Jacka Wojciechowskiego będzie wynosić już osiem oczek. Czy borykający się z problemami kadrowymi gospodarze przerwą świetną passę przeciwników? Czy jednak Kometa zrobi kolejny cenny krok w kierunku awansu do A-klasy? Przekonamy się!

2. Błyskawica Szewce - LKS Krzyżanowice, Szewce, godz. 11:00. Sędziuje: Kamiński

W drugim meczu rozgrywanym o 11 - dziesiąta w tabeli - Błyskawica Szewce podejmie trzeci w stawce LKS Krzyżanowice. Tutaj bukmacherzy nie dają żadnych szans ekipie Sławomira Matysiaka, która co prawda ostatnie dwa mecze z rzędu wygrała, to jednak, żeby zaskoczyć Ludowy Klub Sportowy musi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Zespół trenerów Marka Jarzynowskiego i Andrzeja Świerczka radzi sobie bardzo dobrze i ma zamiar zakończyć rundę jesienną na jak najlepszym miejscu w tabeli. Czy uda im się w Szewcach wygrać i zrobić kolejny krok w kierunku awansu do wyższej klasy rozgrywkowej? Czy jednak Błyskawica sprawi wielką sensację i wykona kolejny krok ku utrzymaniu?

3. Grom Ligota Piękna - KS Krościna Wielka, Ligota Piękna, godz. 11:00. Sędziuje: Maziarz

Czy Krościna Wielka tej jesieni w końcu zapunktuje? Wygląda to raczej jako pobożne życzenie, bowiem gracze spod Prusic przegrywają wszystko, tracą najwięcej goli i najmniej strzelają. Tylko sześć bramek straconych dzieli KS od przekroczenia niechlubnej bariery 100 bramek straconych. Czy w Ligocie Pięknej uda im się uniknąć kompromitacji? Grom ostatnie dwa mecze przegrał i na pewno zrobi wszystko, aby wygrać. Każdy inny wynik niż wygrana gospodarzy będzie ogromną sensacją. Czy kibice będą świadkami takowej? Zobaczymy.

4. SKS Głuchów Górny - Płomień Wisznia Mała, Głuchów Górny, godz. 11:00. Sędziuje: Pawlak; Paluch, Węzik

Bardzo dobrze w ostatnim czasie radzi sobie Głuchów Górny, który ma w swoim dorobku już 15 punktów i może pokusić się coś więcej niż utrzymanie w B-klasie. Zespół Tadeusza Grzybowskiego wygrał dwa ostatnie mecze z rzędu, w tym pokonał faworyzowaną Widawę. Teraz grając ze spadkowiczem - Wisznią Małą - będzie faworytem. Płomień radzi sobie fatalnie i w ogóle nie przypomina drużyny, która przecież nie tak dawno nie miała sobie równych w grupie II. Team Romana Piworowicza jest przedostatni, a jedyne zwycięstwo odnotował 4 września - rozbijając ostatnią w stawce Krościnę Wielką. Czy po pięciu meczach posuchy - Robert Szulc i jego koledzy w końcu zgarną komplet oczek? Czy może SKS przybliży się do czołówki i stanie się "czarnym koniem rozgrywek"?

5. Start Strzeszów - Malinka Malin, Strzeszów, godz. 11:00. Sędziuje: Wojciów

Mimo, że obie te drużyny w tabeli dzieli różnica siedmiu punktów, to jednak pojedynek bezpośredni zapowiada się dosyć ciekawie. Mowa o meczu Strzeszowa z Malinem. Gracze Zbigniewa Klatta nie są jeszcze pewni utrzymania i na pewno "tanio skóry nie sprzedadzą". Malin z kolei od kilku kolejek gra w kratkę i przede wszystkim radzić musi sobie bez swoich największych gwiazd - Roberta Rosińskiego i Tomasza Moskala. Czy ekipa gości podniesie się po przegranej z Szewcami i zapunktuje w Strzeszowie? Czy jednak miejscowi zapunktują, robiąc kolejny krok w kierunku pozostania w elicie?

6. Sparta Będkowo - Perła Węgrów, Nowy Dwór, k. Trzebnicy, godz. 14:00. Sędziuje: Kutera

Na potknięcie Kryniczna na Widawie liczy niewątpliwie Węgrów, który sam musi jednak wygrać w Nowym Dworze z Będkowem. Sparta dwa ostatnie mecze u siebie przegrała - tracąc w nich aż 14 bramek i nie strzelając ani jednej. Czy teraz w końcu się zrehabilituje i postawi się faworytowi? "Duma Węgrowa" chcąc liczyć się w walce o A-klasę - nie może pozwolić sobie na wpadkę i jej obowiązkiem jest wygrana. Czy gracze Norberta Kowalskiego pokażą klasę i znowu zapunktują? Czy jednak "Spartanie" w końcu pokażą się z bardzo dobrej strony i sprawią nie lada sensację?

7. Sparta Skarszyn - Odra Uraz, Skarszyn, godz. 15:00. Sędziują: Paluch; Pawlak, Węzik

Kolejka zakończy się w Skarszynie, gdzie piąta w tabeli Sparta podejmie jedenastą w stawce - Odrę Uraz. Faworyt tego spotkania jest jeden i jeżeli straci punkty, będzie to traktowane jako mega sensacja. Zespół trenera Nowaka w tym sezonie tylko dwa razy gubił punkty i tylko raz przed własną publicznością. Co do Urazu to choć wywalczył już sześć punktów, to jednak ani jednego nie ugrał na obcym terenie. Czy teraz zła karta się od nich odwróci i "zieloni" zaskoczą spadkowicza? Czy jednak Jarosław Kotwicki rozstrzela kolejnego przeciwnika i uczyni kolejny krok w kierunku powrotu do A-klasy? Czas pokaże!