B-klasa: Zatrzymać Kryniczno!

• autor: Tomtex, 2016-10-22 00:38

W najbliższą niedzielę Tomtex Widawa Wrocław rozegra dziesiąte spotkanie w rundzie jesiennej. "Widawianie" u siebie podejmą lidera, czyli Kometę Kryniczno. Czy drużynie Tomasza Słowińskiego uda się przezwyciężyć problemy kadrowe i wygrać z wyżej notowanym przeciwnikiem?

Po porażce z Głuchowem Górnym pora wyciągnąć wnioski, bowiem przed nami arcyważny i arcytrudny mecz z liderem - Kometą Kryniczno. Żeby tutaj zapunktować musimy wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, zjawić się w najmocniejszym składzie i zagrać niezwykle mądrze i ambitnie. Czy uda się Widawie przezwyciężyć problemy kadrowe i wygrać z czołową ekipą naszej ligi? Jeżeli nie to oddali się ona na osiem oczek i będzie już niezwykle ciężko ją dogonić. Zespół Jacka Wojciechowskiego marzy o awansie do A-klasy i narazie robi wszystko w tym kierunku. Ostatnie osiem spotkań wygrał i ma zamiar przedłużyć dobrą passę przy Kominiarskiej. Czy to im się uda? Czas pokaże!

O rywalu:

Kometa Kryniczno powstała 5 sierpnia 2002 roku, ale posiadamy ich dane dotyczące gry, od batalii ligowej - 2005/2006. Dotychczas ekipa spod Wrocławia występowała na poziomie Wrocławskiej B-klasy (grupa IX, XII i przede wszystkim II) i radziła sobie w niej różnie. Kilka sezonów w dole stawki, ale zwłaszcza te ostatnie to ocieranie się o A-klasę. Niestety zawsze czegoś brakowało. Ostatni sezon był najlepszy od lat - Kryniczno, bowiem zakończyło go na drugim miejscu w tabeli.

Kometa miała również epizod w Okręgowym Pucharze Polski w sezonie 2010/2011 - przegrała wtedy z KP Brzeg Dolny - 2:5.

Od wiosny 2015 trenerem zespołu z gminy Wisznia Mała - jest były szkoleniowiec m.in Gromu Ligoty Pięknej - Jacek Wojciechowski, który zastąpił na tym stanowisku Mateusza Mikowskiego.

Kometa posiada bardzo doświadczony i ograny skład, który powoli jest odmładzany. "Czerwono-czarni" potrafią grać w piłkę i nigdy nie odpuszczają. Ich największą bronią są szybkie ataki i stałe fragmenty gry.

Patrząc na kadrę tej drużyny to jest ona bardzo szeroka i zbalansowana. Największą gwiazdą drużyny jest były supersnajper Płomienia Wiszni Mała - Marcin Synowiec. Główne role odgrywają również; skrzydłowy - Damian Leśniowski, środkowy pomocnik - Michał Sawzdargo, obrońcy - Piotr Mikołowski, Konrad Bigdowski i Patryk Filipek oraz bramkarz - Kacper Jeziorski. Na resztę zawodników trzeba także uważać, bo już pokazali, że w piłkę grać potrafią.

Strona internetowa klubuhttp://kometa.kryniczno.pl/

Fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/KometaKryniczno

Tutaj wszystkie sezony i szczegóły dotyczące tego zespołu - https://www.laczynaspilka.pl/druzyna/kometa-kryniczno,115426.html

Sytuacja w tabeli:

Kryniczno jest liderem z 24 oczkami w dorobku. Dotychczas 8 wygranych i jedna porażka. Bramki: 50:7. Widawa z kolei jest czwarta z dziewiętnastoma oczkami (6 wygranych, remis i 2 porażki). Bramki: 39:14.

Pozostałe mecze w kolejce:

Grom Ligota Piękna - KS Krościna Wielka 23 października, 11:00
Błyskawica Szewce - LKS Krzyżanowice 23 października, 11:00
Start Strzeszów - Malinka Malin 23 października, 11:00
SKS Głuchów Górny - Płomień Wisznia Mała 23 października, 11:00
Sparta Będkowo - Perła Węgrów 23 października, 14:00
Sparta Skarszyn - Odra Uraz 23 października, 15:00

Ostatni mecz

W ostatnim meczu Widawa przegrała na wyjeździe z Głuchowem Górnym - 1:4, natomiast Kryniczno rozbiło na obcym terenie - Krościnę Wielką - 11:0.

Ostatnie spotkanie:

Z Kometą zagramy dziewiąty raz w historii. Dotychczas sześć spotkań ligowych i dwa towarzyskie. W lidze tylko dwie wygrane - 9:1 i 4:1 i to u siebie. Poza tym trzy porażki 1:2, 1:4 i 0:4 w Krynicznie oraz 2:3 przy Kominiarskiej. Sparingowo nasz dorobek to zwycięstwo 6:4 i przegrana 1:5. Bramki: 24 strzelonych do 24 straconych!

Sytuacja kadrowa:

Tutaj jak zwykle nic nie wiadomo! Na pewno nie zagrają kontuzjowani Tomasz Lech i Daniel Chałupka. Nie zobaczymy również Grzegorza Kozła i Włodzimierza Grabowskiego. Niepewne są również występy Jakuba Brysia, Macieja Kędziora i Marcina Stasiaka. Do składu powinni wrócić ostatnio kontuzjowani Wojciech Sroka i Miłosz Jagodziński.

TOMTEX WIDAWA WROCŁAW - KOMETA KRYNICZNO

Data: 23 października 2016 r.
Dzień: niedziela
Miejsce: Tomtex Park, Wrocław - Widawa, ul. Kominiarska 62