Zapowiedź 11 kolejki

• autor: Tomtex, 2016-11-05 22:27

Już jutro rozegrana zostanie 11 kolejka spotkań w grupie II wrocławskiej B-klasy. Tradycyjnie czeka nas siedem ligowych potyczek i kilka z nich zapowiada się naprawdę interesująco.

1. KS Krościna Wielka - Błyskawica Szewce, Prusice, godz. 11:00. Sędziuje: Kubiak

W Prusicach ostatnia w tabeli - Krościna Wielka powalczy o premierowe punkty w sezonie. Debiutant ugości dziesiątą w tabeli Błyskawicę Szewce. Faworytem tego spotkania są gracze Sławomira Matysiaka i raczej nie powinni mieć problemów z ograniem zespołu, który strzelił zaledwie sześć goli, tracąc przy tym aż 97. Czy Zbigniew Wolański i jego koledzy wskoczą na ósme miejsce w tabeli i zrobią kolejny bardzo cenny krok w kierunku utrzymania? Czy może jednak będziemy świadkami sensacji jesieni, czyli pierwszych punktów Krościny Wielkiej?

2. LKS Krzyżanowice - Start Strzeszów, Krzyżanowice, godz. 11:00. Sędziuje: Podwórny

Czwarte miejsce w tabeli to lokata Krzyżanowic, które mają ogromną chęć na awans do A-klasy. Do tego potrzebują zwycięstw i w najbliższym meczu przed własną publicznością "skrzyżują rękawice" z jedenastym w tabeli Startem Strzeszów. Typerzy naszej ligi są zgodni wyrokują pewną wygraną Ludowego Klubu Sportowego. Ten musi jednak uważać na graczy Zbigniewa Klatta, którzy przecież w piłkę grać potrafią, a ich grą kieruje bramkostrzelny duet Witold Krzysztofczyk - Łukasz Majchrowicz. Czy ta dwójka wraz z kolegami zaskoczy potentata i sprawi sensację? Czy jednak team trenerów Marka Jarzynowskiego i Andrzeja Świerczka wygra trzeci mecz rzędu i nie straci dystansu do czołówki? Zobaczymy.

3. Perła Węgrów - SKS Głuchów Górny, Węgrów, godz. 11:00. Sędziuje: Kłopotowski

Hitem 11 kolejki będzie starcie derbowe w Węgrowie, gdzie trzeci zespół w stawce - Perła "stanie w szranki" z szóstym - SKS-em Głuchów Górny. Różnica punktowa między tymi drużynami wynosi siedem oczek, a nie jest to strata nie do odrobienia. Gracze Tadeusza Grzybowskiego zagrają na ciężkim terenie, ale nie stoją na straconej pozycji. Trzy ostatnie mecze wygrali i mają chęci wygrać czwarty. W zeszłym sezonie w dwumeczu mieliśmy remis, a mecze wygrywali za każdym razem miejscowi. Czy teraz znowu tak się stanie? Czy Michał Banach znowu poprowadzi "pomarańczowo-czarnych" do wygranej? Czy jednak bracia Wójcikowscy i spółka postawią się faworytowi i przybliżą się ku czołówce naszej ligi?

4. Płomień Wisznia Mała - Tomtex Widawa Wrocław, Wisznia Mała, godz. 11:00. Sędziuje: Karasewicz

Po remisie z Krynicznem nadziei z walki o najwyższe cele nie rezygnuje Tomtex Widawa Wrocław. Gracze Tomasza Słowińskiego nie mogą do końca rundy już zgubić punktów i w Wiszni Małej mają obowiązek wygrać! Czemu tego nie uczynić, gdy ich rywal jest w kryzysie i będąc spadkowiczem, zajmuje przedostatnie miejsce w stawce? W historii jeszcze nigdy Tomtex nie pokonał Płomienia, ale czy zmieni się to 6 listopada? Czy drużyna Romana Piworowicza przezwycięży problemy kadrowe, zjawi się na meczu w optymalnym składzie i wygra pierwszy raz od siedmiu kolejek? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy przed godziną 13!

5. Malinka Malin - Sparta Skarszyn, Ligota Piękna, godz. 11:00. Sędziuje: Adamczyk

Liderem w tabeli jest Sparta Skarszyn, która będzie chciała tą pozycję utrzymać i grając w Ligocie Pięknej z Malinką Malin - na pewno powalczy o komplet punktów. "Gospodarze" od kilku kolejek borykają się z problemami kadrowymi, a apogeum takowych mieliśmy 23 października, kiedy to ze Strzeszowem - Malin grał w dziewięciu. Na domiar złego na mecze tej drużyny przestali przychodzić ligowcy - Robert Rosiński i Tomasz Moskal, no i o korzystne wyniki jest ciężej. Ze Skarszynem Roman Jurzysta i jego koledzy muszą wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, aby ugrać jakiekolwiek punkty. Z kolei spadkowicz wiedząc o co gra - na pewno nie zlekceważy niżej notowanego przeciwnika, ale czy z nim wygra? Przekonamy się!

6. Kometa Kryniczno - Grom Ligota Piękna, Kryniczno, godz. 12:00. Sędziuje: Nowak

Na wpadki Skarszyna i Węgrowa liczy wicelider - Kometa Kryniczno, która zmierzy się w spotkaniu z derbowym Gromem Ligota Piękna. Mimo dziewięciopunktowej przewagi nad swoim rywalem - wcale nie jest powiedziane, że drużyna Jacka Wojciechowskiego odniesie łatwą wygraną. W poprzednim sezonie dwukrotnie w bezpośrednim pojedynku lepsi byli gracze Mateusza Mikowskiego (ten już nie jest trenerem Gromu). Czy teraz w końcu Kryniczno się odkuje i zrobi niezwykle cenny krok w kierunku awansu do A-klasy? Czy może jednak Ligota Piękna sprawi niespodziankę i zaskoczy rywala za miedzy?

7. Odra Uraz - Sparta Będkowo, Uraz, godz. 14:00. Sędziuje: Kamiński

Kolejka numer 11 zakończy się w Urazie, gdzie dwunasta Odra zmierzy się z dziewiątą Spartą Będkowo. W ostatnich pięciu spotkaniach "Spartanie" zanotowali jedną jedyną wygraną i teraz mają zamiar święcić kolejną. Ich rywal na pewno "tanio skóry nie sprzeda" i powalczy o komplet punktów. Czy defensywa miejscowych zatrzyma bramkostrzelnego Kamila Mazija i jego kolegów? Czy raczej zespół spod Trzebnicy pokaże się z dobrej strony i wskoczy na ósme miejsce w stawce? Czas pokaże!