Zapowiedź 13 kolejki

• autor: Tomtex, 2016-11-19 17:31

Już jutro rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy jesiennej w grupie II wrocławskiej B-klasy. W niej ujrzymy nie siedem, a zaledwie pięć spotkań, bowiem dwa rozegrane zostały już wcześniej. Ostatnia seria gier w roku 2016 dla kilku drużyn będzie kluczowa w konteście walki o zamierzone przez siebie cele. Czy będziemy świadkami emocji? Przekonamy się już niebawem!

Dwa mecze 13 kolejki zostały już rozegrane. 11 listopada Kometa Kryniczno mierzyła się u siebie ze Startem Strzeszów i rozgromiła osłabionego kadrowo rywala – 7:1. W sobotę – 19 listopada – Błyskawica Szewce podjęła w Ligocie Pięknej miejscowy Grom i rozbiła go – 5:0. Jutro zatem czeka nas pięć spotkań, które na pewno będą fascynujące.

1. Perła Węgrów – Tomtex Widawa Wrocław, Węgrów, godz. 11:00. Sędziują: Siwek; Maziarz, Banasik

Ostatnia kolejka rozpoczęła się już kilka dni temu, ale to w niedziele będzie miała swoją finalizację. W tym dniu aż cztery mecze rozegrane zostaną o godzinie 11, a najciekawiej zapowiada się pojedynek trzeciego w tabeli Węgrowa z piątą – Widawą. Obie te drużyny dzieli różnica zaledwie dwóch punktów i wrazie ewentualnej wygranej drużyny Tomasza Słowińskiego to wtedy przegoni "Dumę Węgrowa" w tabeli i w najlepszym wypadku (jeżeli Będkowo wygra w Krzyżanowicach) zajmnie trzecie miejsce na koniec rundy. "Widawianie" muszą jednak wnieść się na wyżyny swoich umiejętności, bowiem team Norberta Kowalskiego w piłkę grać potrafi i również niezbędne jest im zwycięstwo, które pozwoliłoby zachować dystans do czołowej dwójki i liczyć się im w walce o A-klasę. Tomtex jeszcze nigdy nie zainkasował punktów na węgrowskiej ziemi, czy uda mu się to w niedzielne przedpołudnie? Czy jednak Perła podtrzyma dobrą passę spotkań ze swoim najwyższym rywalem i po raz trzeci wygra z nim przed własną publicznością?

2. Malinka Malin – SKS Głuchów Górny, Ligota Piękna, godz. 11:00. Sędziuje: Główka

Na porażkę Widawy liczy Głuchów Górny, który jeżeli wygra na boisku Malinki Malin to przegoni wrocławian w ligowej tabeli, licząc się jeszcze w walce o najwyższe cele. Zespół Tadeusza Grzybowskiego radzi sobie bardzo dobrze tej jesieni i jest niekwestionowanym faworytem starcia z Piotrem Krykwińskim i jego kolegami. Nie wygrała od czterech kolejek, a poza tym ani razu nie zapunktowała przed własną publicznością (doznając aż pięć porażek). Czy w dobie kryzysu kadrowego jaki przechodzi Malin – uda się mu przełamać i wygrać z rozpędzonym zespołem gości (ten pięć ostatnich spotkań z rzędu wygrał, a w ostatnich ośmiu zanotował tylko jedną porażkę)? Czy jednak gospodarze zostaną kolejną ofiarą SKS-u i przyjmną kolejną porażkę?

3. LKS Krzyżanowice – Sparta Będkowo, Krzyżanowice, godz. 11:00. Sędziuje: Krej

Tydzień temu w hicie kolejki – Krzyżanowice zostały rozbite przez Skarszyn – 3:9. Ta porażka nieco skomplikowała ich sprawy awansowe i sprawiła, że spadli na czwarte miejsce. Teraz przed graczami trenerów Marka Jarzynowskiego i Andrzeja Świerczka prawdziwa próba, bowiem muszą podnieść się po blamażu. Na własnym boisku, na którym jeszcze w tym sezonie nie stracili punktów, "skrzyżują rękawice" z niewygodnym dla siebie przeciwnikiem – Spartą Będkowo. Grzegorz Wojeciechowski i spółka są nieprzewidywalni, aczkolwiek ostatnio nie radzą sobie najlepiej. W siedmiu ostatnich spotkaniach zanotowali tylko jedną wygraną, a w delegacjach tylko dwukrotnie święcili triumfy. Jak będzie tym razem? Czy Ludowy Klub Sportowy nie skomplikuje sobie jeszcze bardziej spraw awansowych i wygrywając, pokaże klasę? Czy jednak zespół spod Trzebnicy w końcu się przełamie i zaskoczy faworyta? Czas pokaże!

4. KS Krościna Wielka – Sparta Skarszyn, Prusice, godz. 11:00. Sędziuje: Kłopotowski

Żeby zostać mistrzem jesieni – Sparta Skarszyn musi wygrać na boisku ostatniej w tabeli Krościny Wielkiej. Na przeciw siebie staną dwie drużyny skarjnie położone od siebie w tabeli. Najlepszy atak i druga najlepiej broniąca defensywa "stanie w szranki" z najgorszą obroną i ofensywą w zestawieniu. Tutaj każdy inny wynik niż wysoka wygrana spadkowicza będzie traktowana jako sensacja 2016 roku w grupie II wrocławskiej B-klasy. Czy takiej kibice będą świadkami? Czy raczej Jarosław Kotwicki znowu pokaże swój instynkt snajperski i rozstrzela outsidera?

5. Odra Uraz – Płomień Wisznia Mała, Uraz, godz. 14:00. Sędziuje: Kłopotowski

Granie w 2016 roku, w grupie II zakończy się w Urazie, gdzie zmierzą się ze sobą sąsiedzi w ligowej tabeli, czyli trzecia od końca Odra Uraz z przedotatnim Płomieniem Wisznia Mała. Jedni i drudzy ostatnio borykają się z problemami kadrowym i często muszą radzić sobie w składzie mniej licznym niż ten jedenastoosobowy. Jeżeli ekipa Romana Piworowicza wygra w delegacji to przegoni Odrę w tabeli, wskakując na dwunastą lokatę. Trzeba jednak nadmienić, że gospodarze u siebie grają nieźle, tylko raz doznając druzgocącej porażki (w trzeciej kolejce z Malinką Malin – 0:7). Z kolei Płomień na wyjazdach ugrał jeden, jedyny remis – w Szewcach (przyp. 4:4). Jak będzie tym razem? Czego możemy się spodziewać? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy w niedziele ok godziny 16!