Transfery i kadra na rundę wiosenną!

• autor: Tomtex, 2017-03-14 22:40

Już niebawem rozpoczniemy rundę rewanżową w grupie II wrocławskiej B-klasy. Z tej też okazji prezentujemy ostateczną kadrę Widawy na wiosnę i spis wszystkich transferów.

Wiosną 2017 roku trener Tomasz Słowiński będzie miał do dyspozycji teoretycznie - 28-osobową kadrę (orientacyjnie). Jest to bardzo komfortowa sytuacja, ale nie jest powiedziane, że nie obędzie się bez kłopotów kadrowych w trakcie trwania rundy, bo przecież takowe dosyć często się zdarzają. Już teraz kilku zawodników narzeka na urazy, a przecież jeszcze nie ruszyliśmy ze wznowieniem sezonu. Oto oficjalna kadra na rundę wiosenną 2017:

Bramkarze:

1. Misza Andrunyk
2. Wojciech Kosiński

Obrońcy:

3. Łukasz Michalski
4. Włodzimierz Siwak
5. Andrzej Semotyuk
6. Tomasz Studnicki
7. Patryk Żebryk
8. Daniel Chałupka
9. Sebastian Zawada
10. Bartosz Fiedler
11. Mikołaj Madziąg

Pomocnicy:

12. Michał Siwak
13. Tomasz Iwanicki
14. Michał Pondel
15. Tomasz Lech
16. Marcin Stasiak (obecnie przebywa na wyjeździe służbowym)
17. Maciej Kędzior
18. Maciej Solarek
19. Karol Leszczyński
20. Grzegorz Kozioł
21. Miłosz Jagodziński
22. Tomasz Pondel
23. Marcin Kuczyński
24. Włodzimierz Grabowski (obecnie poza granicami naszego kraju)

Napastnicy:

25. Tomasz Słowiński
26. Piotr Miklas
27. Jakub Bryś
28. Wojciech Sroka

Zimowe okienko transferowe było dosyć intensywne, a Widawę na zasadzie transferów wzmocniło pięciu zawodników. Poza tym jeden powrócił z zagranicznego (zarobkowego) wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Dwóch ostatnich w końcu wyleczyło kontuzje i wiosną powinni być dyspozycyjni. Obecnie szeroka kadra Tomtexu wynosi mniej więcej 28 zawodników, co jest dość imponujące.

Przyglądając się transferom to wzmocniona została głównie defensywa. W tej formacji zwiększona została konkurencja. Pierwszym nabytkiem jest zawodnik, który jeszcze jesienią grał w wiceliderze naszej grupy - Komecie Kryniczno. Mowa o Bartoszu Fiedlerze, który może występować w środku defensywy lub na jej bokach. Drugi transfer to Sebastian Zawada - gracz, który w ostatnim czasie nie reprezentował barw żadnej drużyny, ale jakiś czas temu grał nawet na poziomie wrocławskiej Okręgówki - w nieistniejącej już Odrze Wrocław. Ostatnio Sebastian zarejestrowany był w A-klasowym - Kolektywie Radwanice. Gracz ten w sparingach grał głównie na pozycji środkowego obrońcy, ale może grać również w środku pomocy. Po dłuższej przerwie od grania do występów na poziomie OZPN-owskim wrócili Maciej Solarek i Mikołaj Madziąg. Obaj grali jako juniorzy w MKS-ie Zduńska Wola (obecnie sieradzka okręgówka), a ten pierwszy ponad rok temu występował w A-klasowych Amatorach Zapolice. Maciek jest środkowym, ofensywnym pomocnikiem, a Mikołaj - środkowym obrońcą, który może grać także na prawym boku defensywy. Zawodnikiem, który zadebiutuje tej wiosny w rozgrywkach OZPN-owskich będzie pomocnik Karol Leszczyński, który do tej pory nie był związany umową z żadnym klubem.

Będziemy mieli także trzy powroty, dwa po kontuzji i jeden po zagranicznym wyjeździe. Latem ubiegłego roku zakontraktowaliśmy Tomasza Lecha z ULKS-u Orla Korzeńsko, ale zawodnik ten miał pecha i tuż przed startem rundy jesiennej - doznał poważnej kontuzji. Jego powrót do zdrowia trwał do dzisiaj i w końcu po kilku miesiącach - doczekamy się oficjalnego debiutu. Daniel Chałupka również z powodów zdrowotnych, jak i nadmiaru pracy - jesienią grać nie mógł i powoli wraca do grania. Z wyjazdu do Szkocji po kilku sezonach rozbratu z piłką - wraca Marcin Kuczyński. Popularny "Kluczyk" na chwilę obecną boryka się z urazem, ale możliwe, że się z nim upora i w 2017 roku będzie reprezentował barwy wrocławskiej Widawy.

Zimą nikt Tomtexu nie opuścił, nie licząc graczy, którzy zrezygnowali z gry w trakcie sezonu. Byli to Rafał Szewczyk, Przemysław Pieńkosz, Marcin Szadyn, Piotr Uliński i Krzysztof Walat (pierwsza czwórka rozegrała kilka spotkań, ostatni nawet nie zadebiutował). Poza tym możliwe będzie domknięcie kadry dwoma, trzema zawodnikami, ale jest to jeszcze sprawa otwarta.

Transfery/powroty:

Sebastian Zawada - ostatni klub EKS Kolektyw Radwanice (wrocławska A-klasa)
Mikołaj Madziąg - ostatni klub MKS Zduńska Wola (sieradzka okręgówka)
Maciej Solarek - ostatni klub Amatorzy Zapolice (sieradzka A-klasa)
Bartosz Fiedler - ostatni klub LKS Kometa Kryniczno (wrocławska B-klasa)
Tomasz Lech - powrót po kontuzji (ostatnio ULKS Orla Korzeńsko, obecnie wrocławska A-klasa)
Marcin Kuczyński - powrót z wyjazdu z zagranicy
Daniel Chałupka - powrót po kontuzji
Karol Leszczyński - wolny zawodnik

Maćka, Bartka, Sebastiana, Karola i Mikołaja witamy na pokładzie! Życzymy jak największej ilości bramek, asyst, czystych kont, występów i sukcesów w barwach naszej Widawy, a co za tym idzie satysfakcji i radości z gry w naszym klubie!