Sparingowe granie: Victoria Zawonia

• autor: Tomtex, 2017-03-08 11:27

W najbliższą niedzielę - 12 marca Tomtex Widawa Wrocław rozegra ostatnie, siódme spotkanie sparingowe w ramach przygotowań do rundy wiosennej w B-klasie. "Widawianie" podejmą A-klasową - Victorię Zawonia. Jaki wynik padnie? Jak zaprezentują się gracze Tomasza Słowińskiego? Przekonamy się!

W najbliższy weekend Widawa podejmie Zawonię i będzie to ostatni sparing tej drużyny w przygotowaniach. Zespół Tomasza Słowińskiego rozegra również pierwszy mecz na trawiastym boisku i pierwszy na własnym boisku. Jaki mecz kibice zobaczą w najbliższy weekend? Jak "Widawianie" zaprezentują się tuż przed startem rundy wiosennej?

O rywalu:

Victoria Zawonia to drużyna, która powstała 1 czerwca 2008 roku i obecny sezon jest jej siódmym w historii. Raz ekipa spod Oleśnicy występowała na poziomie C-klasy, w swoim premierowym występie w strukturach DZPN-u i od razu uzyskała awans do klasy B. W tej trzy kampanie ligowe walczyła i w końcu udało się uzyskać awans do A-klasy - w sezonie 2012/2013. W tej Victoria gra również czwarty sezon w Serie A i radzi sobie z umiarkowanym szczęściem. Rok temu zespół ten zadebiutował w okręgowym Pucharze Polski i w pierwszej rundzie ograł wyżej notowaną Polonię Trzebnica - 4:2. W 1/16 uległ czwartoligowemu Sokołowi Wielka Lipa - 1:6.

W obecnym sezonie rozgrywek A-klasy, grupy II - zajmuje dopiero 13 miejsce w stawce (na 14 zespołów) i rozgrywa najgorszy sezon w historii. Zawonia do tej pory rozegrała 13 spotkań, zdobyła w nich 11 oczek poprzez 3 wygrane, 2 remisy i 8 porażek. Bramki: 19:36.

Widawa zagra z Zawonia po raz szósty w historii.  Dotychczas tylko dwa zwycięstwa - 6:4 i 8:7, a także trzy porażki - 1:3 i dwukrotnie po 2:7.

Strona internetowa: http://victoriazawonia.futbolowo.pl/

Więcej o tej drużynie: http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=13782&id_sezon=79 oraz https://www.laczynaspilka.pl/druzyna/victoria-zawonia,76857.html

Ostatnie 5 spotkań ligowych obu drużyn:

Victoria Zawonia:

1. Różanka Wrocław - remis 3:3 - u siebie
2. Orzeł Prusice - przegrana 2:4 - na wyjeździe
3. Bór Oborniki Śląskie - przegrana 0:4 - na wyjeździe

4. Burza Godzieszowa - wygrana 4:2 - u siebie
5. Iskra Pasikurowice - przegrana 0:3 - na wyjeździe - walkower

Bramki: 9:16

Tomtex Widawa Wrocław:

1. Perła Węgrów - porażka 3:6 - na wyjeździe
2. Grom Ligota Piękna - wygrana 8:0 - u siebie
3. Płomień Wisznia Mała - wygrana 9:5 - na wyjeździe
4. Kometa Kryniczno - remis 0:0 - u siebie
5. SKS Głuchów Górny - przegrana 1:4 - na wyjeździe

Bramki: 21:15

Co do kadry to jest ona jak zwykle wielką niewiadomą. Liga za pasem. Zobaczymy wiele nowych twarzy (zawodnicy ciągle testowani, z którymi przepracowujemy okres przygotowawczy). Nie zagrają przebywający w delegacjach (na wyjazdach) - Marcin Stasiak i Włodzimierz Grabowski. Nie zobaczymy również Jakuba Brysia i Wojciecha Kosińskiego. Raczej nie zagrają kontuzjowani Wojciech Sroka i Piotr Miklas. Niepewne są występy Marcina Kuczyńskiego i Tomasza Pondla.

Dane meczowe:

Typ spotkania: sparingowe
Rywal: Victoria Zawonia  (A-klasa)
Miejsce spotkania: Tomtex Park, Wrocław, ul. Kominiarska 62
Data: 12 marca 2017
Godzina rozpoczęcia meczu: 11:00
Zbiórka przedmeczowa: 10:00 na miejscu

PROSZĘ WZIĄĆ ZE SOBĄ WŁASNY SPRZĘT, BOWIEM GRAĆ BĘDZIEMY W ZNACZNIKACH! (EWENTUALNIE PROSZĘ O ZABRANIE NIEBIESKIEJ KOSZULKI)