B-klasa: Dobrze zacząć z Szewcami!

• autor: Tomtex, 2017-03-18 11:54

Już jutro Tomtex Widawa Wrocław rozegra pierwsze spotkanie w ramach rundy wiosennej w rozgrywkach o mistrzostwo grupy II wrocławskiej B-klasy. "Widawianie" przed własną publicznością zagrają z Błyskawicą Szewce. Czy zespół Tomasza Słowińskiego udanie wejdzie w rundę i pokona niżej notowanego przeciwnika? Czas pokaże!

Po czterech miesiącach przerwy wracamy do rozgrywek ligowych i liczymy na lepszą rundę niż ta poprzednia. Aby tak się stało sytuacja kadrowa musi dopisywać, a na meczach zawodnicy muszą dawać z siebie wszystko. Wtedy jest się w stanie punktować. Rewanże nigdy do łatwych nie należą, każda ekipa chce zaprezentować się lepiej niż w poprzednim pojedynku. Ostatnio z Szewcami - Widawa pewnie wygrała? Czy teraz to powtórzy? Czy trafi na przeszkodę nie do przejścia? Zobaczymy.

O rywalu:

Błyskawica Szewce to klub z bogatymi tradycjami, który powstał w 1960 roku, ale nigdy nie zrobił wielkiej kariery na wyższym poziomie. Ostatnie 12 lat to występowanie na poziomie B-klasy - raz z lepszym, raz gorszym skutkiem. Co roku drużyna Sławomira Matysiaka traci swoje jasne punkty - nie ma już Michała Płazy, Radosława Szypy, Mateusza Świerka i Daniela Borowca. Odeszło też wielu innych graczy, czy to do Zorzy Pęgów czy do Dębu Kuraszków głównie. Od trzech lat Błyskawica, co roku, znajduje się na dole tabeli, mając przebłyski bardzo dobrej gry, które jednak nie zawsze dają im upragnione punkty.

W ostatnim czasie trener Sławomir Matysiak wzmocnił swój zespół wieloma młodymi zawodnikami, ale nie oznacza to, że wolno ich zlekceważyć. Jesienią Szewce pokazały jakość i na wiosnę na pewno łatwo poddawać się nie będą.

Co do stylu gry Szewc to ciężko go opisać. Zespół ten umie grać twardo, dobrze wygląda u niego wykonywanie stałych fragmentów gry, a także potrafi grać z kontry. Team ten jest zgrany i bardzo wyrównany - nie posiadający wielkich gwiazd, ale bazujący na kolektywie. Mając w swoich szeregach wielu młodych zawodników potrafią zaskakiwać i dlatego nie można ich lekceważyć.

Strona internetowa klubu: http://szewce.futbolowo.pl/ (nieaktywna)

Fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/LZS-B%C5%82yskawica-Szewce-687268564699035/?fref=ts

Tutaj wszystkie sezony i szczegóły dotyczące tego zespołu - https://www.laczynaspilka.pl/druzyna/blyskawica-szewce,115422.html

Sytuacja w tabeli:

Widawa z 26 punktami w dorobku jest piąta. Dotychczas wygrała osiem spotkań, dwa zremisowała i trzy przegrała. Bramki: 59:25. Szewce są siódme z 16 punktami. Dotychczas zespół ten zwyciężył w pięciu grach, jedną zremisował i w siedmiu odniósł klęskę. Bramki: 31:25.

Pozostałe mecze w kolejce:

Kometa Kryniczno - Sparta Skarszyn 19 marca, 11:00
Malinka Malin - Płomień Wisznia Mała 19 marca, 11:00
Odra Uraz - Perła Węgrów 19 marca, 14:00
KS Krościna Wielka - Sparta Będkowo 19 marca, 14:00
LKS Krzyżanowice - SKS Głuchów Górny 19 marca, 14:00
Grom Ligota Piękna - Start Strzeszów 19 marca, 14:00

Ostatni mecz

W ostatnim meczu rundy jesiennej Widawa poległa w Węgrowie - 3:6, zaś Szewce w Ligocie Pięknej rozbiły miejscowy Grom - 5:0.

Ostatnie spotkanie:

Z Szewcami zagramy ósmy raz w historii. Dotychczas pięć wygranych (3:1, 4:3, 3:2, 2:1, 5:1), remis (2:2) i porażka (2:4), to wszystko w ramach rozgrywek ligowych. Bramki: 21:14.

Sytuacja kadrowa:

Tutaj jak zwykle nic nie wiadomo! Na pewno nie zagrają kontuzjowani Piotr Miklas i Wojciech Sroka. Niepewne są występy narzekających na urazy - Miszy Andrunyka i Miłosza Jagodzińskiego. Do kwietnia na pewno nie ujrzymy Marcina Stasiaka i Włodzimierza Grabowskiego. Reszta to wielka niewiadoma.

TOMTEX WIDAWA WROCŁAW - BŁYSKAWICA SZEWCE

Data: 19 marca 2017 r.