Pora zaczynać! Na starcie hit!

• autor: Tomtex, 2017-03-19 00:21

Jutro rozegrana zostanie pierwsza kolejka w rundzie rewanżowej w grupie II wrocławskiej B-klasy. 14 seria gier przyniesie kilka fenomenalnych spotkań i na pewno będzie obfitowała w ogrom piłkarskich emocji. Na starcie kibice zobaczą hit rundy i kilka innych ciekawych pojedynków!

1. Kometa Kryniczno - Sparta Skarszyn, Kryniczno, godz. 11:00. Sędziują; Ogrodnik, Balcerzak, Zembaty

Kolejka numer 14 rozpocznie się w Krynicznie, gdzie odbędzie się hit, a może nawet mega hit grupy II. Na przeciw siebie staną lider - Sparta Skarszyn i wicelider - miejscowa Kometa, która ma tyle samo oczek co ekipa przyjezdnych, ale w ostatnim, bezpośrednim pojedynku uległa 2:3, będąc drużyną paradoksalnie lepszą. Team Jacka Wojciechowskiego będzie za wszelką cenę wziąć odwet i może być to realne, bowiem zespół ten nie przegrał na własnym boisku od 18 października 2015 roku. Na dodatek z drużyny przewodzącej stawce odeszła największa gwiazda - superstrzelec - Jarosław Kotwicki, który przeszedł do A-klasowej Łoziny. Jak poradzą sobie "Spartanie" bez tego zawodnika? Czy najlepsza defensywa w lidze (Kometa) zatrzyma najskuteczniejszy atak (Sparta)? Mecz ten wagę ma ogromną, tak więc emocji w nim na pewno nie zabraknie.

2. Malinka Malin - Płomień Wisznia Mała, Ligota Piękna, godz. 11:00. Sędziuje: Jakusek

Drugim meczem rozegranym o 11 będzie pojedynek Malinki Malin z Płomieniem Wisznia Mała, czyli 9 i 13 zespołu w ligowym zestawieniu. Jeszcze nie tak dawno obie te ekipy były faworytami grupy II i walczyły o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Obecnie jedni i drudzy przeżywają kryzys i raczej w tej wiosny nic wielkiego nie uczynią. Z Malinem pożegnali się Robert Rosiński i Tomasz Moskal, z kolei do Wiszni Małej przyszli bardzo wartościowi gracze, tacy jak Mateusz Świerk i Radosław Dudek. W ostatnim pojedynku pomiędzy tymi ekipami mieliśmy remis 4:4, ale w ekipie Romana Piworowicza zagrali nieuprawnieni do gry zawodnicy, tak więc ostatecznie mieliśmy walkowera. Jak będzie tym razem? Czy Płomień zacznie marsz ku górze tabeli? Czy jednak Malinka pokaże, że istnieje życie bez "Rosy" i Moskala?

3. Tomtex Widawa Wrocław - Błyskawica Szewce, Wrocław - Widawa, godz. 14:00. Sędziuje: Podwórny

Dobrze w sezon wejść będzie chciała piąta w tabeli Widawa, która na własnym boisku podejmie siódmą w tabeli Błyskawicę Szewce. Zawodnicy Tomasza Słowinskiego będą faworytem tego pojedynku i każdy inny wynik niż ich wygrana, będzie traktowany jako wielka sensacja. W historii tylko raz "Widawianie" przegrali z teamem spod Wrocławia i jeżeli chcą gonić czołówkę, nie mogą pozwolić sobie na porażkę. Gracze Sławomira Matysiaka na pewno "tanio skóry nie sprzedadzą" i będą chcieli zaskoczyć wyżej notowanego przeciwnika. Jaki wynik padnie przy Kominiarskiej? Zobaczymy.

4. Odra Uraz - Perła Węgrów, Uraz, godz. 14:00. Sędziuje: Węglewski

Trzy punkty zdobyte w Urazie to obowiązek Perły Węgrów, która zajmuje trzecie miejsce w stawce i w razie remisu w Krynicznie, przybliży się do lidera na jedno oczko. Piłkarze trenera Norberta Kowalskiego jesienią rozbili u siebie osłabioną kadrowo Odrę - 12:0, ale teraz tak łatwo być nie powinno. Miejscowi przed własną publicznością radzą sobie zdecydowanie lepiej niż w delegacjach i wszystkie 10 oczek zgromadzonych dotychczas, uzbierali w Urazie. "Duma Węgrowa" musi zatem uważać, bo ich najbliższy przeciwnik w piłkę grać potrafi i grając bez większej presji - może zaskoczyć faworyta.

5. LKS Krzyżanowice - SKS Głuchów Górny, Krzyżanowice, godz. 14:00. Sędziuje: Zawadzki

Wiosną z niecierpliwością patrzeć kibice będą na poczynania czwartych w tabeli - Krzyżanowic. Ludowy Klub Sportowy liczy na awans do A-klasy, a do tego niezbędny jest triumf nad szóstym - Głuchowem Górnym. Gracze Tadeusza Grzybowskiego w ostatnich sześciu spotkaniach jesiennych - odnotowali pięć zwycięstw i jeden remis, a więc są w formie i w Krzyżanowicach na pewno będą wymagającym przeciwnikiem dla gospodarzy. W pierwszej kolejce sezonu drużyna trenerów Marka Jarzynowskiego i Andrzeja Świerczka wygrała 9:1, jak będzie tym razem? Czas pokaże!

6. Grom Ligota Piękna - Start Strzeszów, Ligota Piękna, godz. 14:00. Sędziuje: Adamczuk

W Ligocie Pięknej w zimie dokonano "małej rewolucji" kadrowej, bowiem Grom pozyskał kilku ciekawych zawodników i ma zamiar wiosną grać zdecydowanie lepiej niż w minionej rundzie. "Zieloni" zmierzą się siódmym w tabeli Strzeszowem. Start ostatnio ograł Grom - 5:1 i teraz będzie chciał powtórzyć ten rezultat. Łatwo jednak o to nie będzie, bo miejscowi choć nie radzą sobie przed własnymi kibicami jak najlepiej, to jednak są nieprzewidywalni i mogą zaskoczyć doświadczonego oponenta.

7. KS Krościna Wielka - Sparta Będkowo, Kaszyce Wielkie, godz. 14:00. Sędziuje: Zimkowski

Kolejka zakończy się w Kaszycach, gdzie zamykająca tabelę Krościna Wielka "skrzyżuje rękawice" z 11 w stawce - Spartą Będkowo. Gospodarze zimą dokonali kilku transferów i mają nadzieje, że wiosna będzie zdecydowanie lepsza od fatalnej przecież jesieni. Debiutant grupy II musi jednak wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, aby ograć tak trudnego przeciwnika jak Będkowo. Na początku sezonu "Spartanie" rozbili KS - 8:3. Czy teraz dojdzie do wielkiego rewanżu? Czy może Józef Ulatowski i jego partnerzy wygrają pierwszy raz od czterech kolejek? Przekonamy się!