B-klasa: Strzeszów nie przyjechał! Trzy punkty dla Widawy!

• autor: Tomtex, 2017-04-03 11:48

W bardzo pogodne niedzielne przedpołudnie przy Kominiarskiej we Wrocławiu miało dojść do trzeciego starcia o punkty w grupie II wrocławskiej B-klasy. Widawa miała ugościć Start Strzeszów, ale...nie było ku temu okazji, bowiem goście na mecz nie dotarli i drużyna Tomasza Słowińskiego wygrała poprzez walkower - 3:0.

W pierwszą niedzielę kwietnia Tomtex Widawa Wrocław miał rozegrać trzecie spotkanie w ramach rozgrywek o mistrzostwo II grupy wrocławskiej B-klasy. "Widawianie" przed własną publicznością podejmować mieli jedenasty w tabeli, borykający się ostatnio ze sporymi problemami kadrowymi i nie tylko - Start Strzeszów. Na to spotkanie trener Tomasz Słowiński powołał 18 zawodników, którymi byli Tomaszowie; Iwanicki, Pondel i Studnicki, Wojciechowie; Sroka i Kosiński, Włodzimierz Siwak, Łukasz Michalski, Daniel Chałupka, Piotr Miklas, Grzegorz Kozioł, Maciej Solarek, Mikołaj Madziąg, Andrzej Semotyuk, Marcin Kuczyński, Miłosz Jagodziński, Karol Leszczyński oraz mający zadebiutować w barwach Widawy - Bartosz Fiedler. Niestety mimo faktu, że wszystko było dopięte na ostatni guzik - boisko przygotowane, kibice "na trybunach",  zawodnicy Tomtexu w rozgrzewce i sędzia w gotowości, zabrakło jeszcze jednego istotnego elementu widowiska piłkarskiego, czyli...ekipy przyjezdnych. "Strzeszowianie" nie przyjechali do Wrocławia, nawet o tym nie Nas nie poinformowali i zgodnie z regulaminem - sędzia musiał "odgwizdać" walkowera. Tym samym Widawa wygrała bezwysiłkowo - 3:0 i traci do lidera już tylko albo i aż pięć punktów.

Tomtex Widawa Wrocław - Start Strzeszów 3:0 (walkower)

*Niestety na spotkanie nie dotarła ekipa przyjezdnych i z tego powodu sędzia odgwizdał walkowera. Widawa zgarnia trzy łatwe punkty, ale w zamian rozegrała gierkę wewnętrzną.

Nie tracąc czasu musieliśmy zorganizować trening lub gierkę wewnętrzną. Zdecydowaliśmy się na to drugie. Dysponując 19 osobami do grania, zaprosiliśmy jeszcze dwie i rozegraliśmy gierkę 10 na 11. Krótko opisując przebieg tego spotkania to drużyną grającą lepiej była ekipa posiadająca jednego zawodnika więcej. Ta ciągle zagrażała bramce przeciwników, ale bardzo często "waliła głową w mur". Ich przeciwnicy nie potrafili z kolei akcji zawiązywać. Ostatecznie skończyło się na skromnej wygranej "jedynki".

Tomtex Widawa Wrocław I - Tomtex Widawa Wrocław 3:1

Bramki: Kuczyński, Kozioł, Sroka/Słowiński

Składy:

Tomtex Widawa Wrocław I: Wojciech Kosiński; Bartosz Fiedler, Andrzej Semotyuk, Daniel Chałupka, Włodzimierz Siwak; Piotr Miklas, Marcin Kuczyński, Tomasz Iwanicki, Maciej Solarek, Grzegorz Kozioł; Wojciech Sroka

Tomtex Widawa Wrocław II: Jakub Pondel (gościnnie); Mikołaj Madziąg, Michał Pondel, Łukasz Michalski, Tomasz Studnicki; Tomasz Pondel, Karol Leszczyński, Krystian Wilk (sędzia - gościnnie), Miłosz Jagodziński; Tomasz Słowiński

Rozkład bramek (asyst nie pamiętam):

1:0 - Kuczyński
2:0 - Kozioł
2:1 - Słowiński
3:1 - Sroka

*Mecz trwał ponad 60 minut.

Wracając jednak do meczu ligowego, to szkoda, że ekipa Strzeszowa nie zjawiła się przy Kominiarskiej. Mogła przynajmniej o tym fakcie nas poinformować. Tak czy siak zdobywamy trzy punkty i nadal walczymy o jak najlepsze miejsce na koniec sezonu. Za tydzień gramy na wyjeździe z Malinką Malin, z kolei już w czwartek odbędzie się obowiązkowy trening (godzina 19, boisko przy Kominiarskiej).