B-klasa: Po kolejne trzy punkty!

• autor: Tomtex, 2017-04-07 16:47

Już jutro rozegramy czwarte spotkanie w ramach rundy rewanżowej w grupie II wrocławskiej B-klasy. Nasza drużyna uda się do Malina, aby zmierzyć się z będącą w kryzysie Malinką Malin. Czy podopiecznym Tomasza Słowińskiego uda się zanotować kolejną wygraną? Czy raczej przełamią się "gospodarze" i będziemy świadkami niespodzianki.

Tydzień temu nie mieliśmy okazji zagrać o punkty, bowiem Start Strzeszów na Widawę nie przyjechał oddając walkowera. Tak więc po jakby nie było dwutygodniowej przerwie przyjdzie nam się mierzyć o kolejne punkty z nieprzewidywalną, ale będącą ostatnio w słabej formie - Malinką Malin. Czy Widawa pokaże klasę i wywiezie trzy punkty z delegacji? Czy jednak to Malin w końcu się przełamie i sprawi jakby nie było sensację?

O rywalu:

Malinka Malin według portalu 90minut.pl gra na poziomie niższych lig amatorskich od sezonu 2005/2006. Od tej pory rozegrała już jedenaście sezonów i aż dziesięć na poziomie B-klasy. Największym sukcesem tej drużyny jest awans do Serie A w 2007 roku, ale słaba gra w tejże klasie rozgrywkowej przyczyniła się do szybkiego spadku. Od tamtej pory Malin nie potrafi się odbudować, chociaż w ostatnich latach podejmował już walkę o powrót do A-klasy. Było to w sezonie 2014/2015, kiedy to zespół ten zajął na koniec sezonu trzecie miejsce. Wtedy w ekipie naszego najbliższego rywala występowali znani z występów w dawnej pierwszej lidze - Robert Rosiński i Tomasz Moskal. Obaj jednak w zimie odeszli odpowiednio do WKS-u Wierzbice i Sudetów Giebułtów i siła rażenia Malinki jest obecnie bardzo słaba.

Przez kilka sezonów gra Malinki zależna była od tego co spłodzą Pan Rosiński i Moskal - tak będzie. Niemalże od połowy rundy jesiennej Malin musi radzić sobie bez nich i od ośmiu kolejek zespół ten nie świętował wygranej. W tym czasie zanotował tylko trzy remisy, stracił przy tym 43 gole, zdobywając zaledwie 11. Raz nawet z powodu problemów kadrowych Malin musiał oddać mecz walkowerem (granie w siedmiu i kontuzja gracza). O grze tej ekipy trudno więc cokolwiek powiedzieć, ale nie wolno jej zlekceważyć, bo już nie raz nam krwi napsuła.

Malin od kliku lat rozgrywa swoje spotkania nie w rodzinnej wiosce, a w pobliskich. W zeszłym sezonie grała w Krynicznie, w obecnym - w Ligocie Pięknej, czasami także rywalizuje w Wiszni Małej.

Strona internetowa klubu: brak

Fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/KSMalinka-Malin-284997691695784/?fref=ts

Tutaj wszystkie sezony i szczegóły dotyczące tego zespołu - https://www.laczynaspilka.pl/druzyna/malinka-malin,115428.html

Sytuacja w tabeli:

Widawa z 35 punktami w dorobku jest czwarta. Dotychczas wygrała jedenaście spotkań, dwa zremisowała i trzy przegrała. Bramki: 73:27. Malin jest dziesiąty z piętnastoma oczkami w dorobku. Do tej pory ekipa ta wygrała 4 mecze, 3 zremisowała i w dziewięciu odniosła porażkę. Bramki: 35:63.

Pozostałe mecze w kolejce:

Perła Węgrów - KS Krościna Wielka 9 kwietnia, 11:00
SKS Głuchów Górny - Grom Ligota Piękna 9 kwietnia, 11:00
Odra Uraz - LKS Krzyżanowice 9 kwietnia, 14:00
Sparta Będkowo - Błyskawica Szewce 9 kwietnia, 14:00
Płomień Wisznia Mała - Kometa Kryniczno 9 kwietnia, 16:00
Sparta Skarszyn - Start Strzeszów 9 kwietnia, 17:00

Ostatni mecz

W poprzedniej kolejce Widawa wygrała u siebie walkowerem ze Strzeszowem - 3:0, z kolei Malin przed własnymi kibicami podzielił się punktami z Urazem, remisując 3:3.

Ostatnie spotkanie:

Z Malinką zagramy dziewiąty raz w historii. Raz był to mecz sparingowy - wygrany przez "Widawian" przy Kominiarskiej - 7:1. Pozostałe potyczki, były już o ligowe punkty. Dotychczas cztery wygrane - 7:2, 7:3 i 4:1 u siebie oraz 5:4 na wyjeździe. Były także trzy porażki - 4:6 u siebie, 0:1 na wyjeździe oraz 0:6 przed własnymi kibicami jako goście.

Sytuacja kadrowa:

Tutaj jak zwykle nic nie wiadomo! Na pewno nie zagra kontuzjowany Misza Andrunyk. Do połowy kwietnia na pewno nie ujrzymy Marcina Stasiaka i Włodzimierza Grabowskiego. Na uraz narzeka Piotr Miklas, a także niepewny jest stan zdrowia Łukasza Michalskiego i Sebastiana Zawady.

MALINKA MALIN - TOMTEX WIDAWA WROCŁAW

Data: 9 kwietnia 2017 r.