Zacięta walka o drugie miejsce, czyli zapowiedź XXV kolejki!

• autor: Tomtex, 2017-06-10 17:42

Już jutro rozegrana zostanie przedostatnia kolejka spotkań w grupie II wrocławskiej B-klasy. W niej jak zwykle zobaczymy siedem ligowych pojedynków, w których na pewno emocji nie zabraknie!

1. Grom Ligota Piękna - Tomtex Widawa Wrocław, Ligota Piękna, godz. 11:00. Sędziuje: Zalewski

Przedostatnia seria gier rozpocznie się równocześnie na trzech boiskach. W Ligocie Pięknej miejscowy Grom, zajmujący dziesiąte miejsce w stawce, podejmie czwarty w tabeli Tomtex Widawa Wrocław. Drużyna miejscowych nie świętowała wygranej od 10 kolejek i trudno będzie im się przełamać z "Widawianami", którzy wiosną tylko dwukrotnie schodzili z boiska pokonani i chcą zakończyć sezon w okolicach ligowego podium. Jesienią w bezpośrednim pojedynku drużyna Tomasza Słowińskiego rozbiła team Wiesława Mroza - 8:0. Czy teraz również zanotuje wysoką wygraną? Czy może jednak "zieloni" w końcu się przełamią i w końcu ugrają jakiekolwiek punkty?

2. KS Krościna Wielka - Start Strzeszów, Prusice, godz. 11:00. Sędziuje: Pawlak

Krościna Wielka pragnąc utrzymać się w B-klasie musi pokonać przedostatni w tabeli Start Strzeszów. Jednakże zwycięstwo to musi być bardzo okazałe. Jesienią w Strzeszowie - gracze Zbigniewa Klatta wygrali - 8:0, tak więc teraz debiutant walczyć będzie o 9:0. Jest to rzecz dość nierealna i chociaż KS ma szanse na wygraną, to jednak nie na tak wysoką. Spotkanie outsiderów będzie niezwykle zacięte i na pewno emocji zabraknąć w nim nie powinno! Jakim wynikiem się zatem zakończy? Zobaczymy!

3. Perła Węgrów - Płomień Wisznia Mała, Węgrów, godz. 11:00. Sędziuje: M.Adamczyk

O drugie miejsce w tabeli dające szanse na awans do A-klasy walczy Perła Węgrów, która za obowiązek ma wygranie z jedenastym w stawce Płomieniem Wisznia Mała. Spadkowicz z A-klasy obecny sezon ma bardzo, bardzo słaby. Co prawda uniknął degradacji do najniższej klasy rozgrywkowej, ale przez większość sezonu musiał radzić sobie w niepełnym składzie. Ostatnio gracze Romana Piworowicza zebrali jedynie ośmiu do gry z Widawą i zostali zdeklasowani. Czy Płomień do Węgrowa przyjedzie w pełnym składzie i pokusi się o sensację? Czy jednak zostanie zdeklasowany przez podopiecznych Norberta Kowalskiego?

4. LKS Krzyżanowice - Sparta Skarszyn, Krzyżanowice, godz. 11:00. Sędziują: Tomalski, Damasiewicz, Aniśko

Hitem 25 kolejki spotkań będzie starcie Krzyżanowic ze Skarszynem! Ci pierwsi zajmują piąte miejsce w stawce i w najlepszym wypadku zakończą rundę na czwartej lokacie. Drudzy są wiceliderem i liczą się w walce o awans do A-klasy. Faworytem tego pojedynku będzie spadkowicz z A-klasy, ale pod Wrocławiem na pewno natrafi na bardzo trudne warunki. Ludowy Klub Sportowy ostatnio radzi sobie bardzo dobrze i w ostatnich ośmiu grach - zaledwie jeden, jedyny raz schodził z boiska pokonany. Jesienią w Skarszynie - Sparta wygrała 9:3. Czy teraz gracze trenerów Marka Jarzynowskiego i Andrzeja Świerczka się zrewanżują i ograją wyżej notowanego przeciwnika? Czas pokaże!

5. Kometa Kryniczno - Błyskawica Szewce, Kryniczno, godz. 14:00. Sędziuje: M.Adamczyk

Świeżo upieczony A-klasowicz - Kometa Kryniczno pragnie zakończyć sezon dwoma zwycięstwami. Gracze Jacka Wojciechowskiego zmierzą się z siódmą w stawce Błyskawicą Szewce, czyli zespołem, który wiosną tylko dwa razy schodził z boiska jako zwycięzca. Ba na dodatek zawodnicy Sławomira Matysiaka nie wygrali od siedmiu kolejek i o przełamanie z liderem będzie niezwykle ciężko! Jesienią w Szewcach - Kometa wygrała zaledwie 3:2 i nie może zlekceważyć swojego przeciwnika. Czego zatem będziemy świadkami pod Wrocławiem? Miejmy nadzieje, że wyrównanego pojedynku!

6. Odra Uraz - SKS Głuchów Górny, Uraz, godz. 14:00. Sędziuje: Maziarz

Głuchów Górny gorzej radzi sobie wiosną niż jesienią o czym świadczy fakt, że zanotował o jedną porażkę więcej. Piłkarze Tadeusza Grzybowskiego mają zamiar wygrać dwa ostatnie pojedynki i przyjadą do Urazu jako faworyt. Tam na przeciw siebie staną dwie najmłodsze drużyny w grupie II, a oznacza to, że intensywność gry powinna być dość wysoka. Każda ze stron walczyć będzie do ostatniej kropli potu, a zespół Andrzeja Dula za wszelką cenę będzie chciał zrehabilitować się za klęskę z jesieni, kiedy to przegrali z SKS-em - 0:6. Czy ta sztuka im się powiedzie? Czy jednak bracia Wójcikowscy i spółka znowu zapunktują i umocnią się na szóstej lokacie?

7. Malinka Malin - Sparta Będkowo, Malin, godz. 14:00. Sędziuje: Stawicki

Kolejka numer 25 zakończona zostanie w Malinie, gdzie miejscowa Malinka podejmie sąsiada z ligowej tabeli - Spartę Będkowo. Różnica punktowa pomiędzy tymi drużynami wynosi zaledwie jedno oczko i w razie ewentualnej wygranej "Będkowianie" przegonią swoje przeciwnika w ligowej tabeli. Patrząc na statystyki w spotkaniu tym "śmierdzi" remisem. Jesienią w Nowym Dworze padł remis 1:1. Czy teraz zostanie wyłoniony zwycięzca? Czy może znów będziemy świadkami remisu?