WKS Muchobór Wrocław 1:0 Tomtex Widawa Wrocław
Tomtex Widawa Wrocław 7:1 PKS Augustyn Wrocław
Tomtex Widawa Wrocław 9:1 Mieszkańcy&Kibice

Ładowanie...

Aktualności

Zawodnicy górą w "specjalnym" meczu!

• autor: Tomtex, 2017-07-27 12:48

W ubiegły czwartek Tomtex Widawa Wrocław rozpoczął przygotowania do nowego sezonu - 2017/2018 - treningiem, z kolei w sobotę "Widawianie" rozegrali pierwszą grę kontrolną. Drużyna Tomasza Słowińskiego w specjalnym meczu zmierzyła się z reprezentacją Mieszkańców i Kibiców Widawy. Zakończyło się na wysokiej wygranej piłkarzy - 7:0. Jednak wynik nie był najważniejszy w tej rywalizacji.

Pogoda tak samo jak przed rokiem - dopisała. Co prawda było dosyć parno, ale żaru z nieba nie było - deszczu również. Co do sytuacji kadrowej Widawy to zabrakło wielu zawodników. Z różnych powodów na meczu nie zjawili się m.in Marcin Stasiak, Sebastian Zawada, Bartosz Fiedler, Daniel Chałupka, Grzegorz Kozioł, Piotr Miklas i Tomasz Słowiński.

Co do ekipy kibiców to była to w jej barwach zagrało wielu zawodników - młodszych czy też starszych. Mniej lub bardziej związanych z Tomtexem. Znani Widawskiej publiczności byli Grzegorz Sowiński i Krzysztof Walat. Poza tym gościnnie w rywalach zagrali zawodnicy, którzy są brani pod uwagę do gry w Tomtexie w zbliżającym się sezonie, czyli Jakub Pondel, Dariusz Słowiński, Misza Andrunyk i Michał Siwak.

Jeżeli chodzi o sam przebieg spotkania to w pierwszej połowie na boisku dzielili i rządzili "gospodarze", którzy raz po raz zagrażali bramce Jakuba Pondla. Ich ataki napędzała dwójka skrzydłowych, czyli Miłosz Jagodziński z lewej i testowany - Patryk Zgrys z prawej strony. Ten drugi nawet otworzył wynik spotkania. W 5 minucie zawodnik ten dostał podanie w tempo od Karola Leszczyńskiego. Będąc w polu karnym złamał akcje ze skrzydła - do środka i strzałem przy krótszym słupku zaskoczył bramkarza Kibiców&Mieszkańców. W 12 minucie było już 2:0 i znowu udział przy golu miał Zgrys, który zagrał do Marcina Rasiewicza, a ten precyzyjnym uderzeniem przy słupku, z ok jedenastu metrów - podwyższył prowadzenie. Zawodnicy nie byli zbytnio gościnni dla swojego przeciwnika i 180 sekund później zadali kolejny cios. W dobrej sytuacji znalazł się Rasiewicz, który z bliska trafił wprost w instynktownie interweniującego Pondla. Po chwili jednak futbolówka z powrotem spadła pod nogi napastnika Widawy i takiego prezentu już nie zmarnował. 3:0. Po trzecim golu gra się nieco uspokoiła, ale ciągle stroną przeważającą byli podopieczni nieobecnego na meczu - Tomasza Słowińskiego, tyle, że mimo kilku prób - nie potrafili zaskoczyć golkipera przeciwników. Co do poczynań ofensywnych K&M - to trzeba przyznać, że...Wojciech Kosiński w pierwszej odsłonie był praktycznie bezrobotny (nie licząc kilku dobrych wyjść z bramki). W 23 minucie było już 4:0 po szybkim ataku Widawy. Z prawej strony idealnie na przedpole zagrał Zgrys do nadbiegającego Leszczyńskiego, a ten mocnym, precyzyjnym, a co za tym idzie - pięknym strzałem pod poprzeczkę - nie dał żadnych szans bramkarzowi! Golkiper ekipy przegrywającej miał już dosyć wyciągania piłki z siatki, ale do końca pierwszej odsłony, która trwała nie 45, a 35 minut - jeszcze raz musiał to uczynić. W 26 minucie z prawej strony dobrze dośrodkował Patryk Żebryk, idealnie na głowę Michała Siwaka, którego strzał z "główki" golkiper "wpuścił w kozioł" i odprowadził wzorkiem do bramki (nawiasem mówiąc - w tej sytuacji winien zachować się ciut lepiej). Do końca pierwszej odsłony nic już wielkiego się nie wydarzyło, no oprócz jednej zmiany. Aktywnego Michała Siwaka zastąpił kolejny z graczy testowanych - Tomasz Kowalski.
    W drugiej połówce obraz gry uległ zmianie i dokonanych zostało kilka zmian. Do ekipy kibiców oprócz wcześniej tam grających - Dariusza Słowińskiego i Miszy Andrunyka (który w przerwie zastąpił między słupkami Kubę Pondla) dołączył jeszcze Michał Siwak. Boisko opuścił strzelec dwóch goli - Rasiewicz, którego na szpicy zastąpił...Kosiński. Kosińskiego w bramce natomiast - najmłodszy z braci Pondel. Wracając do samej gry, to toczyła się głównie w środkowej strefie i była dość chaotyczna. Widawa nie grała już tak składnie jak w pierwszej odsłonie i skupiała się głównie na kontratakach. Także takowe nie przynosiły efektów, a strzały podopiecznych Słowińskiego były albo niecelne albo pewnie wyłapywał je Andrunyk. W drugą stronę - parę razy zatrudniony został bramkarz Tomtexu, ale podobnie jak jego vis a vis - nie dał się zaskoczyć. W 40 minucie swojego gola mógł zdobyć Kosiński, ale piłka po jego strzale z woleja wylądowała na poprzeczce bramki przeciwników! Chwilę później dokonana została kolejna zmiana u "gospodarzy", a zmęczonego Zgrysa zastąpił Tomasz Lech. Popularny "Lechu" chwile po wejściu na boisko był bliski strzelenia gola, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z Andrunykiem. Takowego starcia nie przegrał w 55 minucie Kosiński, który dostał dobrą piłkę od Jagodzińskiego i mocnym strzałem z pierwszej piłki zaskoczył golkipera K&M. 6:0. W ostatnich minutach, kiedy to zmęczenie było już u jednych i drugich widoczne, doszło do kilku sytuacji 100%. Dwie okazje na zdobycie bramki mieli gracze w czerwonych trykotach, ale dwukrotnie w sytuacji sam na sam z napastnikami tej drużyny - obronną ręką wychodził J.Pondel. W odpowiedzi dobre okazje marnowali Jagodziński, Kowalski i Kosiński. Wybornej okazji nie zmarnował z kolei Żebryk, który wyszedł sam na sam z Andrunykiem i sprytną podcinką go pokonał. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry Widawa zwyciężyła z Kibicami i Mieszkańcami - 7:0, a po końcowym gwizdku zarządzony został konkurs rzutów karnych. W tym lepsi okazali się przedstawiciele K&M, którzy posiadali większą ilość...wykonawców. Nie no - po prostu - lepiej strzelali. ;)

Tomtex Widawa Wrocław - Mieszkańcy&Kibice 7:0 (5:0)

Bramki: 2x Rasiewicz, Zgrys, Leszczyński, M.Siwak, Kosiński, Żebryk

Skład: Wojciech Kosiński (36' Jakub Pondel); Patryk Żebryk, Włodzimierz Siwak, Andrzej Semotyuk, Tomasz Studnicki; Patryk Zgrys (40' Tomasz Lech), Tomasz Iwanicki (60' Michał Siwak), Michał Siwak (30' Tomasz Kowalski), Karol Leszczyński, Miłosz Jagodziński; Marcin Rasiewicz (36' Wojciech Kosiński)

Rozkład bramek:

1:0 - Zgrys as. Leszczyński (5 minuta)
2:0 - Rasiewicz as. Zgrys (12 minuta)
3:0 - Rasiewicz bez asysty (15 minuta)
4:0 - Leszczyński as. Zgrys (23 minuta)
5:0 - Siwak as. Żebryk (26 minuta)
6:0 - Kosiński as. Jagodziński (55 minuta)
7:0 - Żebryk as. Jagodziński (60 minuta)

*w ekipie kibiców zagrało gościnnie kilku graczy Widawy
** testowani w ekipie Widawy; Jakub Pondel, Patryk Zgrys i Tomasz Kowalski

Rozruch dla graczy Widawy udany! Kilku graczy nie zagrało, ale Ci co zjawili się przy Kominiarskiej - nie mieli prawa narzekać. Zawodnicy z Kibicami&Mieszkańcami wygrali wysoko, ale kilka razy, zwłaszcza w drugiej połowie byli bliscy stracenia gola. Koniec końców to się nie stało i byliśmy świadkami pogromu. O grze i kwestiach taktycznych pisać nie będziemy, bo ten mecz nie temu służył. Zawodnicy po przerwie wakacyjnej w końcu się poruszali, doszło do integracji i jest to wstęp do ciężkiej pracy w rozpoczętym właśnie okresie przygotowawczym. W przyszłym tygodniu czeka nas jeden trening i jeden sparing. We wtorek (25 lipca) trening o 19:00 na boisku przy ulicy Kominiarskiej, w czwartek (27 lipca) sparing o 18:30 w Jaksonowie z miejscową Polonią!

ZA UDZIAŁ W MECZU, ZARÓWNO ZAWODNIKOM, JAK I PRZEDE WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM I KIBICOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!