Tomtex Widawa Wrocław 7:1 PKS Augustyn Wrocław
Tomtex Widawa Wrocław 9:1 Mieszkańcy&Kibice

Aktualności

B-klasa: W starciach derbowych zdobyty tylko punkt!

• autor: Tomtex, 2017-10-20 19:56

Ostatnie dwie ligowe kolejki to czas starć derbowych! Widawa dwa tygodnie temu mierzyła się z Sołtysowicami, a tydzień później z Różanką. Niestety podopiecznym Tomasza Słowińskiego nie udało się zwyciężyć i w dwóch grach zanotowali zaledwie jeden punkt!

8 października Widawa mierzyła się na Sołtysowicach z miejscowym MKS-em. W tym starciu wyjątkowo gospodarzem byli "Widawianie", których boisko przy Kominiarskiej jest poddawane remontowo i obecnie nie spełnia wymogów do rozgrywania spotkań B-klasowych. Na meczu Tomtex zjawił się bez wielu ważnych zawodników, ale w sumie to nie pierwszyzna w tym sezonie!

Wracając jednak do samego meczu to już w pierwszej swojej akcji Widawa mogła wyjść na prowadzenie, ale po dobrym podaniu Słowińskiego, Semotyuk znalazł się w dogodnej sytuacji, ale choć możliwe, że chciał oddawać strzał, to jednak poślizgnął się na grząskiej murawie i zamiast uderzenia mieliśmy przechwyt obrońcy! Z czasem gra się wyrównała - było wiele niedokładnych zagrań i kilka niecelnych strzałów z obu stron, ale bardzo wiele do obrazu gry miał fatalny stan murawy (tak, tak - nie powinniśmy narzekać, ze względu na to, że MKS użyczył nam boiska, ale nie można mówić, że murawa była świetnej jakości). Tak czy siak boisko było takie samo dla obu ekip i trzeba było sobie z tym radzić. Wracając jednak do przebiegu spotkania to nie mogło się one podobać - długo z boiska grało nudą. Ok 20 minuty Widawa wykreowała sobie pierwsze groźne sytuacje. Najpierw kąśliwy strzał zza pola karnego oddał Słowiński i piłkę po nim nad poprzeczkę świetnie przeniósł golkiper MKS-u. Po chwili groźne uderzał Miłosz Jagodziński, ale - piłka po interwencji bramkarza trafiła w słupek! Niewykorzystane sytuacje się zemściły i grający konsekwentnie Miejski Klub Sportowy wyszedł na prowadzenie! Długa piłka zagrana na pole karne Tomtexu! Tam Siwaka przestawił jeden z napastników, wygrał z nim główkę i zagrał na przedpole do swojego kolegi, a ten z główki uderzył, tak, że futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki obok bezradnego Jakubowskiego! 0:1. Strzelony gol dodał wigoru miejscowym, którzy dążyli do strzelenia kolejnych goli, ale zawodziła ich skuteczność, a także akcje w zarodku niwelował dobrze spisujący się między słupkami - Jakubowski. W 33 minucie kolejny raz "gospodarze" sprezentowali gola swoim przeciwnikom. Zawada chcąc z wielkim spokojem wyprowadzić piłkę z własnego pola karnego, popełnił kardynalny błąd - stracił równowagę, "rozjechał się" i futbolówkę przejął zawodnik Sołtysowic. Ten stanął oko w oko z Jakubowskim i mocnym strzałem nie dał mu żadnych szans! 0:2. Po tej sytuacji Widawa - choć niewiele jej wychodziło - ruszyła do ataku i kilka razy zagroziła bramce rywali. Najpierw strzał Jagodzińskiego bramkarz obronił, a po chwili uderzenie Zawady - przeleciało tuż nad poprzeczką! Swoją bramkę "Widawianie" zdobyli w 39 minucie! Zawada popędził lewą stroną i idealnie zacentrował w pole karne do Słowińskiego, a ten tylko dołożył nogę i tym samym strzelił gola kontaktowego! 1:2. W samej końcówce rysowała się ostatnia sytuacja na zdobycie gola wyrównującego, ale...przerwał ją sędzia! Gdy Słowiński już dośrodkowywał futbolówkę w pole karne z bocznej linii pola karnego - arbiter zaprosił obie drużyny do szatni! Nie była to jedyna dziwna decyzja prowadzącego to spotkanie Pana Gałeckiego, który wiele niezrozumiałych decyzji podjął w drugich 45 minutach!
    Na drugą połowę - grający słabe spotkanie "Widawianie" wyszli dość zmotywowani i od samego początku chcieli doprowadzić do remisu! W przerwie kontuzjowanego Lecha zastąpił przeziębiony Iwanicki. W 50 minucie Słowiński zagrał na wolne pole, w pole karne do Zawady, ten widząc wychodzącego z bramki golkipera, tracił sprytnie futbolówkę do boku i w tym momencie zahaczył go bramkarz MKS-u! Jaka decyzja? Ewidentny rzut karny! Oj nie - sędzia nakazuje grać dalej i jest to kolejny werdykt krzywdzący naszą drużynę w tym sezonie! Nic - jak nie idzie - to nie idzie na wszystkich płaszczyznach! To jednak nie zraża gospodarzy, którzy po chwili mają kolejną dogodną sytuację! Zawada prostopadle zagrywa do Słowińskiego, ten staje oko w oko z bramkarzem i trafia w słupek! Po tej sytuacji jakby uszło powietrze z Tomtexu i coraz odważniej zaczęli poczynać sobie gracze Marka Jasińskiego, którzy jednak byli niedokładni w swych działaniach. Dopięli jednak swego i w 71 minucie wykorzystali kolejny fatalny błąd rywali. Rzut wolny dla MKS-u - jeden z jego zawodników trafia w poprzeczkę! Po chwili mamy dobitkę i świetną obronę Jakubowskiego! Niestety dochodzi jeszcze do jednego dobicia, którego golkiper Widawy nie był już w stanie wybronić! 1:3. Pytanie - co robili w tym czasie - jego koledzy z defensywy? Nadal nie wiadomo! W samej końcówce "Widawianie" ruszyli do ataku, ale byli zbyt chaotyczni w swych działaniach i nadziewali się na bardzo groźne kontrataki. Czterokrotnie Sołtysowice stanęły oko w oko z Jakubowskim (raz nawet dwóch na jednego), ale żadnej z tych akcji nie zamieniły na gola - oddając strzały nad lub tuż obok bramki. Koniec końców Miejski Klub Sportowy wygrał 3:1, co przelało szalę goryczy!

B-klasa:

Tomtex Widawa Wrocław - MKS Sołtysowice 1:3 (1:2)

*mecz rozegrany na Sołtysowicach, Widawa gospodarzem

Bramka: Słowiński

Skład: Rafał Jakubowski; Krzysztof Walat, Łukasz Michalski, Sebastian Zawada, Włodzimierz Siwak; Tomasz Lech (46' Tomasz Iwanicki), Karol Leszczyński, Michał Siwak, Andrzej Semotyuk, Miłosz Jagodziński; Tomasz Słowiński (K)

Niewykorzystana zmiana: Tomasz Kowalski

Rozkład bramek:

0:1 - gol dla MKS-u (26 minuta)
0:2 - gol dla MKS-u (33 minuta)
1:2 - Słowiński as. Zawada (39 minuta)
1:3 - gol dla MKS-u (71 minuta)

Tydzień po starciu z Sołtysowicami - już w bardziej sprzyjającej aurze (ładniejsza pogoda) i na lepszej jakościowo murawie obiektu na Zakrzowie, Widawa mierzyła się z mającą punkt straty do niej - Różanką! "Pomarańczowo-czarni" zamierzali po dwóch porażkach z rzędu w końcu zapunktować i pokusić się o premierowe oczka w sezonie na wyjeździe! Zespół Tomasza Słowińskiego na starcie z KSR-em zjawił się w zdecydowanie gorszym składzie. Nie było Zawady, Michalskiego, Semotyuka, Lecha i Iwanickiego. Zjawili się natomiast Dudek, Kasprzyk, Kosiński oraz Nowak. W pierwszym składzie, po raz pierwszy w tym sezonie wybiegł Michał Pondel. Graliśmy zatem o zachowanie honoru, chociaż patrząc na skład - nikt nie wierzył w zdobycie jakiegokolwiek punktu! Cała pierwsza połowa z Różanką toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy od początku chcieli narzucić Widawie swój styl gry, ale ta bardzo mądrze się broniła i nie doprowadzała do wielu sytuacji pod bramką Jakubowskiego! Długo na boisku na Zakrzowie - nic się nie działo, aż do 25 minuty kiedy to "miejscowi" wyszli na prowadzenie! Wrzutka z lewej strony na pole karne. Piłka przelatuje nad głową M.Siwaka i trafia do gracza "niebieskich", który oddaje strzał z woleja, bez zastanowienia i futbolówka po nim wpada do siatki tuż przy słupku! 1:0. Po straconym golu gracze Piotra Wójcika wypracowują sobie jeszcze dwie groźne sytuacje i jedna z nich zamienia się w drugiego gola. Najpierw jednak napastnik KSR-u - z główki uderza tuż obok słupka! Za drugim razem zdobywa już gola! Zagranie za plecy W.Siwaka - snajper gospodarzy staje oko w oko z Jakubowskim i precyzyjnym uderzeniem przy dalszym słupku pokonuje Jakubowskiego! Wydawało się jednak, że w momencie podania strzelec bramki - był na spalonym! Za tą sytuację - można jednak sędziego rozgrzeszyć, ale za drugie 45 minut - nigdzie rozgrzeszenia by nie dostał. Wracając jeszcze do pierwszej odsłony. To w zasadzie Tomtex nie oddał w niej żadnego celnego strzału, a najbliższej trafień byli Dudek i Słowiński. Tego pierwszego strzał z dość ostrego kąta - przeleciał obok słupka, a wcześniej uderzenie Słowińskiego z wolnego - również minęło bramkę o centymetry! Do przerwy Różanka prowadziła więc 2:0 i nie zwiastowało to niczego dobrego dla naszej drużyny!

W drugiej połowie Widawa nie miała nic do stracenia i mimo, że przegrywała dwiema bramkami to się nie poddawała i zamierzała zgarnąć komplet trzech oczek! Prowadzący chcieli spokojnie rozgrywać piłkę, wciągnąć "Widawian" na własną połowę i raz po raz ich punktować! Tak się jednak nie stało! Gracze Wójcika zaczęli popełniać proste błędy a przyjezdni starali się je wykorzystywać. W 50 minucie zrobiło się 2:1. Dudek na lewej stronie z łatwością wymanewrował jednego z rywali i zagrał pod bramkę do Kasprzyka, który wpakował futbolówkę do "pustaka"! Stracony gol wlał wiarę w graczy Tomtexu i wprowadził niepewność u jego oponenta! Z czasem na boisku zaczęło się robić gorąco i nie chodziło tutaj o temperaturę powietrza, a o twardą grę z obu stron! Nad sytuacją nie potrafił zapanować arbiter, zaczął sypać kartkami, ale w pewnym momencie się zgubił! W 63 minucie doszło do spięcia pomiędzy Jagodzińskim a doświadczonym stoperem KSR-u. Ten drugi nie wytrzymał emocji i uderzył naszego zawodnika w twarz! Jaka decyzja? Czerwona kartka! Nic z tego! Sędzia dał żółć, Jagodzińskiego także ukarał żółcią (za faul), a Słowińskiego za to, że podważył tą błędną decyzję arbitra - także ukarał żółtym kartonikiem! Z czasem sędzia żółtymi kartkami ukarał również M.Siwaka i Walata! W między czasie na z boiska zszedł Pondel i zmienił go Nowak! W 75 minucie arbiter zaskakująco za faul na Walacie pokazał rywalowi czerwoną kartkę i rysowała się szansa dla Widawy! Niestety zdarzyła się rzecz straszna, bowiem gospodarze podwyższyli prowadzenie grając jednego więcej i wykorzystując fatalną stratę w środkowej strefie! 3:1. Wydawało się, że był to gwóźdź do trumny! Nic z tego! Widawa walczyła dalej i zmusiła przeciwników do głębokiej defensywy, tworząc sobie kilka dobrych okazji! Dudek w sytuacji sam na sam z bramkarzem - trafił wprost w niego! M.Siwak z główki - uderzył tuż obok słupka, a Słowiński z wolnego wprost w bramkarza! W 88 minucie trafiliśmy bramkę kontaktową! Jagodziński świetnie za obrońców zagrał do Kasprzyka. Ten wyszedł w sytuacji sam na sam z bramkarzem i sprytnym lobem go pokonał! 3:2. Trzy minuty później Jagodziński został sfaulowany przed polem karnym i sędzia podyktował rzut wolny! Do jego wykonania podszedł Dudek i mocnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu! 3:3. Wcześniej na murawie, w 80 minucie za Kosińskiego pojawił się wracający po kontuzji - Miklas! Ostatecznie Widawa remisuje z Różanką i jawi się maleńka iskierka przed zbliżającym się końcem rudny jesiennej!

B-klasa:

KS RÓŻANKA WROCŁAW - Tomtex Widawa Wrocław 3:3 (2:0)

Bramki: 2x Kasprzyk, Dudek

Żółte kartki: Słowiński (dyskusja z arbitrem), M.Siwak (dyskusja z arbitrem), Walat (za faul), Jagodziński (za faul)

Skład: Rafał Jakubowski; Karol Leszczyński, Włodzimierz Siwak, Krzysztof Walat; Wojciech Kosiński (80' Piotr Miklas), Michał Siwak, Michał Pondel (65' Aleksander Nowak), Mateusz Kasprzyk; Miłosz Jagodziński, Tomasz Słowiński, Radosław Dudek

1:0 - gol dla KSR-u (25 minuta)
2:0 - gol dla KSR-u (35 minuta)
2:1 - Kasprzyk as. Dudek (50 minuta)
3:1 - gol dla KSR-u (77 minuta)
3:2 - Kasprzyk as. Jagodziński (88 minuta)
3:3 - Dudek (90 minuta - rzut wolny)