Podsumowanie 7 kolejki!

• autor: Tomtex, 2017-10-12 20:00

Nadrabiamy zaległości i na sobotni wieczór prezentujemy zapowiedź minionej - 7 serii gier w grupie X wrocławskiej B-klasy. Sołtysowice w końcu zwycięskie na własnym obiekcie! Pawłowice górą w hicie z Krzyżanowicami! Marszowice rozbijają Ligotę Piękną. Tur lepszy od Malina! Kolejna porażka Augustyna! Różanka gromi Wisznię Małą! Więcej o tym wszystkim w rozwinięciu! ;)

Wyniki VII kolejki spotkań w grupie X wrocławskiej B-klasy:

Malinka Malin - Tur Wrocław 2:6 (1:2). Bramki: Kamil Cebula, Damian Marycz; 2x Radosław Babij, 2x Michał Klimczak, Błażej Różalski, Gleb Shtaniuk

Orzeł II Pawłowice - LKS Krzyżanowice 4:2 (1:0). Bramki: 3x Piotr Woźniakowski, Tomasz Gutowski; Andrzej Gliński, Norbert Barański

Grom Ligota Piękna - Spartan Marszowice 2:7 (1:4). Bramki: 2x Robert Kupis; 4x Dariusz Kubiszyn, Marcin Maziarz, Jakub Janczura, Krzysztof Moniuszko

PKS Augustyn Wrocław - Sparta II Wrocław 0:3 (0:1). Bramki: 2x Adrian Burzyński, Marek Łuków

Tomtex Widawa Wrocław - MKS Sołtysowice 1:3 (1:2). Bramki: Tomasz Słowiński; Robert Banyś, Dawid Rój, Wojciech Szafrański

Żak/Różanka Wrocław - Płomień Wisznia Mała 9:1 (5:1). Bramki: 2x Daniel Król, 2x Tomasz Piasecki, Karol Cegła, Michał Safaryn, Jacek Wrzeszcz, Piotr Kozłowski, Tomasz Staszczyk; Łukasz Kordos

Statystyki VII kolejki:

Mecze rozegrane: 6
Bramki zdobyte ogółem: 40
Średnia bramek na mecz: 6,66
Zwycięstwa gospodarzy: 2
Zwycięstwa gości: 4
Remisy: 0
Gole strzelone przez gospodarzy: 18
Gole stracone przez gości: 22
Najwięcej goli w jednym spotkaniu: 10 (Żak/Różanka Wrocław - Płomień Wisznia Mała - 9:1)
Najwięcej goli w jednym spotkaniu (indywidualnie): 3 - Dariusz Kubiszyn (Spartan Marszowice - Tomtex Widawa Wrocław)

Podsumowanie:

Kolejny październikowy weekend przyniósł VII kolejkę spotkań w grupie X wrocławskiej B-klasy. Ta rozpoczęła się równocześnie na pięciu różnych boiskach. Do Malina, czyli zespołu środka tabeli przyjechał walczący o awans do A-klasy - Tur Wrocław. Faworytem byli goście i nie zawiedli swoich kibiców pokonując Malinkę - pewnie - 6:2. Tym samym kibice Mateusza Mikowskiego wygrali piąty mecz z rzędu i do lidera z Pawłowic tracą zaledwie jedno oczko.           Orzeł II również swoje spotkanie wygrał i nie roztrwonił przewagi nad resztą stawki. "Beniaminek" w hicie kolejki podejmował u siebie zawsze groźny i również walczący o najwyższe cele - LKS Krzyżanowice. Zapowiadał nam się dobry mecz i taki też kibice mieli okazje oglądać. Fani mogli też rozpływać się nad postawą Piotra Woźniakowskiego, który strzelając trzy gole poprowadził swój zespół do wygranej - 4:2. Lider pozostał w Pawłowicach, a Ludowy Klub Sportowy przegrywając drugi mecz w sezonie, co prawda ciągle pozostaje w czołówce, ale od A-klasy się oddala!
     W gazie jest Spartan Marszowice, który w końcu ustabilizował formę, sytuację kadrową i pokonując kolejnych rywali przedostaje się w górę tabeli! Beniaminek tym razem pojechał do Ligoty Pięknej na starcie z ostatnim w stawce Gromem i to spotkanie wygrał bardzo pewnie - 7:2. Znów klasę pokazał Dariusz Kubiszyn - strzelec czterech goli, a jego zespół wygrał czwarty mecz z rzędu! 22 gole strzelone w czterech spotkaniach to imponujący dorobek! Dla zespołu spod Wrocławia była to natomiast szósta porażka z rzędu! Grom ciągle zamyka ligową tabelę i uwikłany zostaje w grę o utrzymanie w B-klasie!
     O utrzymanie w Serie B walczy Tomtex Widawa Wrocław. Dla wielu jest to zaskoczenie, ale patrząc na problemy kadrowe Widawy i słabą formę jej zawodników - nie można się niczemu dziwić. Grę ofensywną "Widawian" ciągnie 40-letni - Tomasz Słowiński i choć ma dobre statystki, to jednak jego zespół zajmuje dopiero ósme miejsce w stawce. Grając na Sołtysowicach (jako gospodarz) z MKS-em - Widawa chciała się przełamać i wygrać! Podobnie z resztą Miejski Klub Sportowy, który czekał na premierowe trzy punkty przed własną publicznością. W lepszych nastrojach po końcowym gwizdku sędziego byli podopieczni Marka Jasińskiego, którzy zwyciężyli 3:1 i dodając fakt, że za spotkanie z Wisznią Małą - otrzymali trzy punkty (po walkowerze) - przedostali się w górną połówkę tabeli!
     Szczęścia nie ma również PKS Augustyn, który chociaż nie prezentuje się źle, to jednak ciągle płaci frycowe i nie potrafi punktować! Długo gracze Kamila Mioduckiego byli w grze w starciu przeciwko Sparcie II Wrocław, a do 86 minucie przegrywali zaledwie 0:1. Niestety w końcówce "Spartanie" dobili swojego przeciwnika i wygrywając - 3:0 - utrzymują trzypunktową stratę do liderujących Pawłowic. Parafialny Klub Sportowy z czterema oczkami w dorobku zajmuje przedostatnie miejsce w stawce!
    Kolejka numer siedem zakończyła się przed godziną 16! Na wrocławskim Zakrzowie doszło do starcia dwóch drużyn, które jeszcze nie tak dawno święciły triumfy w B-klasie i miały nawet epizody w Serie A, a obecnie uwikłane są w walkę o utrzymanie! Mowa o Różance i Wiszni Małej. Ktoś chciał tutaj się przełamać i to się udało! Z ulgą odetchnął zespół Piotra Wójcika, który rozbił Płomień - 9:1 i awansował na dziewiąte miejsce spychając z niego właśnie ekipę Romana Piworowicza!

Mecze najbliższej - VII kolejki spotkań w grupie X wrocławskiej B-klasy:

1. MKS Sołtysowice - Grom Ligota Piękna (11:00)
2. Spartan Marszowice - PKS Augustyn Wrocław (11:00)
3. Sparta II Wrocław - Malinka Malin (11:00)
4. Żak/Różanka Wrocław - Tomtex Widawa Wrocław (14:00)
5. Płomień Wisznia Mała - LKS Krzyżanowice (16:00)
6. Tur Wrocław - Orzeł II Pawłowice (16:30)